Rodeo a westernové závody

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Svojetice, Mukařov

- autobusem z Hostivaře

Za čím jedeme?

lupa

Westernový sport u nás zastupuje několik asociací, reiningová NRHA, zájmová WRC, barrelová NBHA, rodeová PRCA a v neposlední řadě team penningová TPAcz. Právě poslední tři jmenované připravili pro letošní rok unikátní VOLKWAGEN PRORODEO TOUR, 13 dílný seriál závodů, kde nejlepší rodeový jezdci z ČR, Slovenska, Německa, ale třeba také Brazílie zápolí nejen o výhry v daných závodech, ale také o celkového Championa pro každou disciplínu. Nejbližší kolo závodů se koná 28 a 29. srpna na ranči El Paso nedaleko Říčan. K vidění budou v podstatě všechny westernové disciplíny.

Čeští závodníci nesklízí vavříny jen u nás doma, ale dokáží se prosadit i v zahraničí. Například na kvalifikaci na světové finále do Las Vegas nás letos reprezentovali Milan Pata a Zdeněk Géba a to velmi úspěšně. Většina závodníků už dnes jezdí na westernových plemenech koní což jsou American Quarter, Paint Horse a Appaloossa. Každé plemeno má svou mezinárodní Associaci, která sdružuje koně po celém světě. I u nás má každé z těchto tří amerických plemen svou českou odnož, která se každým rokem rozrůstá.

Každá sportovní westernová asociace pořádá kurzy, semináře a trénink pro dospělé i mládež, s českými ale i zahraničními trenéry a lektory, do kterých se mohou přihlásit členové i nečlenové asociací a vyzkoušet si pod vedením zkušených trenérů, co tento sport obnáší. Samozřejmě se mohou účastnit závodů v daném seriálu PRORODEA. V rodeových disciplínách nezávodí nikdo ze světa celebrit, v reiningu (přiježděnost koně) je asi nejznámější závodnicí dcera Vandy Hybnerové a Saši Rašilovova.

O TPACZ

TPACZ vznikla v prosinci 2010 jako občanské sdružení pro podporu a růst westernového ježdění, pořádání westernových závodů se zaměřením na dobytkářské disciplíny a podporu začínajících jezdců. Oficiální webové stránky jsou na adrese www.tpacz.cz.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

www.ranchelpaso.cz

Náš hotel Vám poskytne příjemné stylové ubytování ve dvoulůžkových pokojích. Pro 2 dvoulůžkové pokoje je vždy společná koupelna a sociální zařízení. Celková kapacita hotelu je 46 lůžek.

Stravování lze zajistit v naší restauraci, případně i formou polopenze. Parkování na parkovišti přímo v areálu. Můžete se zde ubytovat také s Vaším psem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tanec, koně, country a stylové prostředí.

Ostatní informace

Vstupné pro dospělé je stopadesát korun a děti zaplatí padesát korun

Také můžete využít možnosti projíždky na koni či profesionálníhio ustájení.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mnichovice
(vzdálenost od místa: 4.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rodeo a westernové závody

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace