Rezervace Bílá Opava

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Bílá Opava
Bílá Opava
lupa

Z Karlovy Studánky po žluté značce, která nás podél Bílé Opavy dovede až na Ovčárnu. Zde je možnost se posilnit a pokračovat dále po zelené na Praděd. Popř. pod vrchlem uhnout a dojít na Švýcárnu.

Za čím jedeme?

Bílá Opava 2
Bílá Opava 2
lupa

Rezervace Bílá Opava - přírodní rezervace, která je velmi bohatá na vodopádky a okolní krajina je opravdu kouzelná. Téměř celou cestu se jde podél vody a kde nebylo možné využít přírodní cesty je postaven dřevěný mostík. Vzhledem k množství dřevěných lávek a žebříků, které namrzají, je tato cesta v zimě uzavřená.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Bílá Opava 3
Bílá Opava 3
lupa

bydleli jsme v penzionu u Sedlářů, kde jsou jednotlivé pokoje s příslušenstvím, společnou kuchyní a společenskou místností. Po výstupu se lze najíst na Ovčárně, popř. dojít až na Praděd.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Bílá Opava 4
Bílá Opava 4
lupa

Horní tok Bílé Opavy je bohatý na vodopádky, trasa je pěkně upravená a kde nejde využít přírodní cestu je dřevěná lávka. Vzhledem k tomu, že jsme tu byli hodně pozdě, nepotkali jsme téměř nikoho jiného.

Ostatní informace

Vstup volný, jen je třeba přihlédnout k místnímu počasí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Rezervace Bílá Opava

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace