renesanční zámek Bučovice

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

lupa

Východně od Brna se nachází městečko Bučovice, mezi jehož hlavní dominanty patří zámek, který je typickou ukázkou italského renesančního stavitelství u nás. Proto v Brně nastupujeme do autobusu a jedeme se na tento skvost podívat. Zámek stojí nedaleko autobusového nádraží.

Za čím jedeme?

lupa

Stavbu si objednal a financoval vzdělaný pan Jan Šembera Černohorský z Boskovic, ve své době jeden z nejbohatších moravských šlechticů. Čtyřkřídlý zámek se třemi patry arkád a komponovanou zahradou skvěle reprezentoval postavení rodu i pana Jana Šembery. Pozoruhodné je nádvoří s 90 sloupy, které jsou bohatě vyzdobeny celkem 540 reliéfy, zobrazujícími válečné motivy, erby, fantastická zvířata a bytosti, maskarony a hudební nástroje.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

S jeho krásnou dcerou Kateřinou vyženil panství Maxmilián z Lichtensteina. Za něho byla v letech 1635-37 na nádvoří umístěna nádherná manýristická kamenná kašna. Jak se brzy ukázalo, přicházíme právě včas, protože během několika minut začíná kašna chrlit vodu. Děje se tak každou celou hodinu.

Zámek krom prohlídek reprezentativních sálů slouží jako Muzeum bučovicka a pořádá četné výstavy.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Jsme tak trochu ulítlí na zámecké zahrady, takže jak jinak, že naše další kroky míří právě tam. K vidění tu máme francouzskou úpravu, tentokráte bez barevných květin. Samozřejmostí jsou kamenné fontány, ze kterých po dobu naší návštěvy nevytekla ani kapka vody.

Ostatní informace

Několik málo doplňujících informací na stránkách

http://www.zamek-bucovice.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bučovice
(vzdálenost od místa: 0.47 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu renesanční zámek Bučovice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace