Raně středověká bitva Rogar - boj o Hedeby

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

lupa

1) Autem po dálnici D1, exit 21 Mirošovice, dále po silnici E55 směr Tábor, za Benešovem zahnout na Neveklov, silnice 114. V Neveklově zahnout vlevo a dále stále po hlavní silnici, od Neveklova bude cesta značena šipkami.
2) Pěšky z Neveklova cca 4 km po červené turistické značce. Odbočka bude značena šipkou, viz níže.

Za čím jedeme?

lupa

Midgard o.s. si Vás dovoluje pozvat na již osmý ročník raně středověké bitvy Rogar – letos s podtitulem „Boj o Hedeby“, která se bude konat v Brdečném nedaleko Neveklova ( okres Benešov ) ve dnech 16. a 17. srpna 2014.

lupa

Můžete těšit na více než 300 účinkujících z Čech, Slovenska a Německa. Budete mít možnost zhlédnout dobové ležení válečníků o zhruba 100 stanech, rekonstrukci pohanského obřadiště a vikinského pohřebiště, ozkoušet si zbraně i zbroje válečníků, dozvědět se mnoho zajímavých informací o Vikinzích i Slovanech z informačních tabulích a samozřejmě i od účinkujících, kteří rádi zodpoví Vaše dotazy. Jako hlavní bod programu bude největší raně středověká bitva v Čechách, ve které se střetnou válečníci z dalekého severu i naši slovanští předci.

lupa

Tradičně jsou pro Vás připraveny komentované prohlídky dobového tábora (s průvodci z řad renomovaných archeologů), turnaje v hodu kopím a v lukostřelbě, budete si moci vyzkoušet několik vikinských her a zúčastnit se soutěže o hodnotné ceny.

lupa

Jako novinku jsme pro vás pro letošní rok připravili turnaj a ukázky starého vikinského bojového sportu s názvem Glima, dále ukázky boje na volské kůži, kterým se odsuzovali obžalovaní a řešili spory. Holmgang - boje na život a na smrt a soutěž o nejlíbivější vikingské vousy a nejkrásnější raně středověkou dívku

Na místě bude samozřejmě historické tržiště s občerstvením a suvenýry, soutěže pro děti a spousta dalšího.

Přijďte se podívat, jak žili, válčili i vypadali naši předci. Zde se Vám i Vašim dětem otevře svět starý 1200 let.

Více informací a kompletní program naleznete na webových stránkách našeho občanského sdružení pro oživení historie Midgard.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na místě bude bohaté tržiště. Občerstvení, suvenýry...

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

...........................................................

Ostatní informace

120 Kč, děti 80 Kč

Kontakt:

David Tůma: 739 077 705

bitva@os-midgard.info

http://www.os-midgard.infoDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Štětkovice
(vzdálenost od místa: 6.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Raně středověká bitva Rogar - boj o Hedeby

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace