Ranch Svobodná země Vogelsang

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Naším cílem je Ranch Vogelsang a jeho okolí.

Ranch Svobodná země Vogelsang se nachází 6 km jižně od Kašperských Hor, v atraktivním prostředí Národního parku Šumava. Z toho plyne že sem můžete dojet autem, na kole ale i pěšky nejlépe z Kašperských hor. Moc pěkná je také cesta od Horské Kvildy, Zhúří aHuťskou horu dolů. Tato cesta je však jenom pro pěší a cestou se můžete zastavit uPomníku letecké nehody

Za čím jedeme?

Pod názvem Vogelsang znali toto místo lidé již ve středověku a jeho minulost je spjatá zejména s výrobou šumavského skla.

lupa

Dnes je ranch Svobodná země Vogelsang zaměřen na agroturistickou činnost. Nabízí ubytování v netradičním westernovém stylu. Můžete zde vidět netradiční chov Bizonů, westernových koní, daňků, koz a jiných zvířat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najíst se můžete v Kašperských horách, Horské Kvildě, nebo po dohodě z majitelem i na samotném ranchy, tady se můžete i ubytovat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Posezení na dřevěné verandě, pozorování bizonů a jako zajímavost můžete vidět galerii moderního cowboyského umění - Odvrácená strana tváře. Je to vtipný způsob zvěčnění mnoha známých osob, které zde byly.

Ostatní informace

Kmotrem ranče je legendární Limonádový Joe - pan Karel FialaDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sušice
(vzdálenost od místa: 15.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ranch Svobodná země Vogelsang

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace