Rájec nad Svitavou

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

lupa

Rozhodujeme, že dnes navštívíme zámek v Rájci nad Svitavou. po snídani tedy nasedáme do autobusu a vezeme se. Zámek ve stylu rokokového klacisismu nacházíme poměrně brzy a jelikož přicházíme ještě před otevírací dobou, pořizujeme fotodokumentaci.

Za čím jedeme?

lupa

Po prohlídce základního okruhu, která nás seznamuje s historií zámku, rozsáhlou unikátní knihovnou s 60 000 svazky(nejstarší rukopis pochází ze 14.století), se vydáváme po žluté značce směrem na Karolín, odkud se musíme dostat do obce Kunčičky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Zastavujeme u rozcestí 'Pod Karolíně', abychom změnili barvu turistického značení-nyní jdeme po červené, která vede po silnici. Cesta snad nemá konce a vůbec mě nebaví, ale statečně ťapkám.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Ve jmenovaných Kunčičkách objevujeme hospůdku, kterou vlastní dost výřečný pán. Mezi řečí se ptáme na Doubravický hrad, kam máme namířeno. Je nám řečeno, že cesta ke zřícenině je zcela neschůdná a z hradu prý zbyla pouze nízká zídka zarostlá travinami. Výlet na hrad rušíme a raději hledáme bus zastávku do Sloupu (nedaleko ní stojí rozcestník), po zelené značce docházíme do Petrovic. Tady sledujeme silniční směrník, abychom se bezpečně dostali do kempu ve Sloupu.

Ostatní informace

více informací na:http://www.zamekrajec.cz/Další informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rájec-Jestřebí
(vzdálenost od místa: 1.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rájec nad Svitavou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace