Putování za burčákem

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Zámek Milotice
Zámek Milotice
lupa

Jedeme autobusem do Milotic. Jdeme pěšky od zámku v Miloticích po zelené tur. značce kolem vinných sklepů Šidleny ke kempu Josef a do Dubňan. Kolem Jarohněvického rybníka k Dubňanským bůdám. Po žluté značce jsme se prošli ještě 2,5 km k památníku Moravské Rovnosti a zpět pak přes Dubňansků horu a kopec Višicko do Mutěnic. V Mutěnicích nás čekal náš autobus. Zájezd na tuto každoroční akci pořádají cestovky a dopravci z celé Moravy. Jen z Prostějova jelo 10 autobusů.

Za čím jedeme?

Za vinohrady a vinné sklípky na slovácku, okoštovat skvělý slovácký burčák a vínečka místních vinařů z okolí Milotic, Dubňan a Mutěnic.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

zámecký park Milotice
zámecký park Milotice
lupa

Bohaté občerstvení nabízeli vinaři v lokalitě Šidelny u Milotic, Dubňanské bůdy a přímo v Dubňanech a Mutěnicích. Každý si určitě přijde na své. Od bramboráků přes grilované sýry, zabijačkové speciality, zvěřinové guláše, domácí buchty a koláče, Frgály až po tradiční chleba se sádlem, škavarky a cibulí. Burčák a víno teče proudem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

kostel v Miloticích
kostel v Miloticích
lupa

Krásná podzimní příroda, do zlatova zbarvené vinohrady, přátelská atmosféra a pohostinnost vinařů na všech místech kam jsme zavítali. Velmi příznivé ceny vinařských produktů i podomácku připraveného občerstvení. Nelíbily se nám hrozné davy, které se akce zúčastňují, místy nás dav doslova "unášel" bez naší vůle kupředu.

Ostatní informace

Na akci se žádné vstupné neplatí. Víno 1 dcl á 10 Kč, burčák 2 dcl za 10 Kč. Víno i burčák si můžete samozřejmě koupit i domů.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mutěnice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.89 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Putování za burčákem

16.10.2013 14:27
Až na ty davy :-)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace