Putování Hornoleskem

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Dudkovické louky
Dudkovické louky
lupa

Výlet na Hornolesko lze uskutečnit v kteroukoliv roční dobu. Nachází se na pomezí tří krajů a to Jihomoravského, Pardubicka a Vysočiny. Pod ten poslední dnes administrativně patří. Přijet sem se dá od Olešnice, Bystrého a Víru.

Za čím jedeme?

Rovečné v přicházejícím jaru
Rovečné v přicházejícím jaru
lupa

Hornolesko je rázovitá krajina v okolí dominanty zdejšího širokého okolí, nejvyššího bodu Svratecké hornatiny - Horního lesa (774 m) a obcí Sulkovec, Polom, Nyklovice, Rovečné, Velké Tresné, Malé Tresné, Věstín a Věstínek. Území je charakteristické velkým množstvím menších i větších lesíků, rozlehlých luk a pastvin, drobných kamenitých polí a zarostlých remízů. Jako na dlani pak celé území můžete mít z vyhlídkového ochozu rozhledny na vrcholu Horního lesa, která je volně přístupná od poloviny dubna do konce listopadu. Centrem oblasti je bývalá středisková obec Rovečné.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Rovečné začátkem zimy
Rovečné začátkem zimy
lupa

Tiché Hornolesko neoplývá bohatstvím ubytovacích a stravovacích zařízení. V Rovečném je rodinný pension Pod lípou, další zařízení jsou pak až ve vzdálenější Olešnici, Víru, Bystrém a Svojanově.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vysoké nebe nad Bořinou
Vysoké nebe nad Bořinou
lupa

Jedinečnost Hornoleska je v jeho zachovaloti a rázovitosti zdejší krajiny. Drsnější podnebí blížící se svým klimatem centrální části Žďárských vrchů oplývá již v zimě bohatstvím sněhu a chladnějšími léty. Je dostupné několika značenými pěšími trasami i cyklotrasami.

Ostatní informace

Po silnice směrem k Věstínku
Po silnice směrem k Věstínku
lupa

Hornoleskem se dá toulat i křížem krážem. Z horních okrajů polí a luk a remízů se otevírají jedinečné rozhledy či úzké průhledy po okolní krajině. Více napoví obrazový doprovod. Území leží na turistických mapách KČT 1:50 000 č.50 Svitavsko a č.48 Žďárské vrchy. Zasahuje sem i podrobná turistická mapa GOL 1:25 000 Olešnicko.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystřice nad Pernštejnem
(vzdálenost od místa: 10.8 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Putování Hornoleskem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace