Ptačí oblast Labských pískovců - Mikulášovice - Tanečnice

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

lupa

Dalším Vaším výletem v oblasti Labských pískovců, může být třeba tento opravdu nenáročný výlet ze středních Mikulášovic na nedalekou rozhlednu nedaleko hranic - na Tanečnici. Dorazit do Mikulášovic můžete vlakem, na kole, autem či pěšky.

Za čím jedeme?

lupa

Pokud jsme dorazili vlakem od Rumburka, po výstupu se napojíme na cestu a cca po 30 metrech dojdeme k rozcestí, dáme se přes koleje doleva a hned narazíme na turistický rozcestník s modrou turistickou značkou, který nás informuje o tom, že k rozhledně Tanečnice je to pouhých 3,5 km. Tento výlet je tak dobrý pro rodiče i s dětmi.

lupa

Přejdeme koleje a jdeme stále po hlavní silnici, stále se držíme značky. Kopec mírně a táhle stoupá, cca po 1,5 km narazíme na odbočku doprava, která nás zavádí do lesa, ze začátku prudší stoupání, které se průběhem cesty mírní a procházíme krásnou cestou lemovanou hustými stromy.Zvláště v zimě krásně obalenými sněhem (viz galerie). Takto po zhruba 2 km, se vyloupneme z lesa přímo před rozhlednou, po její pravé straně je chata s restaurací, kde je také nutno zakoupit vstupenky (10kč) v podobě pohlednice. Pak už jen vystoupat nekonečné schody na vrchol rozhledny. Odsud uvidíme nedalekou Dolní Poustevnu, Sebnitz, ale též daleké okolí nejen Labských pískovců ale také Saského Švýcarska.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

najíst či osvěžit se lze přímo v restauraci u Rozhledny Tanečnice.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

cesta zasněženým lesem a pohled z rozhledny.

Ostatní informace

vstup na Tanečnici 10 kč ale zato se Vám dostane vstupenka, kterou někomu můžete i poslat, je to totiž pohledniceDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mikulášovice střed
(vzdálenost od místa: 0.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ptačí oblast Labských pískovců - Mikulášovice - Tanečnice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace