Ptačí NS k rozhledně Špulka u Lbosína

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Rozhledna Špulka
Rozhledna Špulka
lupa

Naším hlavním cílem při tomto výletu je vrch Březák, na kterém byla letos na jaře otevřena nová rozhledna Špulka. Vycházku k rozhledně začneme v obci Lbosín, kde je hned na příjezdu do obce parkoviště. Odtud se pak vydáme k rozhledně samotné.

Za čím jedeme?

Na Ptačí NS
Na Ptačí NS
lupa

K rozhledně nás dovede nově vybudovaná Naučná stezka z příznačným názvem Ptačí stezka. Mnoho nového ze života ptačí říše se z informačních panelů dozví nejen děti, ale i dospělí. Cesta na vrchol, který se nachází ve výšce 533 m.n.m., je doplněna i o herní prvky a moc pěkné dřevořezby, u kterých malí návštěvníci rozhledny zapomenou i na to, že šlapou do kopce.

Na Ptačí NS
Na Ptačí NS
lupa

Ptačí stezka je dlouhá asi 1 kilometr, celá cesta k rozhledně od parkoviště je pak dlouhá necelé 2 kilometry. Odměnou pro malé i velké je po výstupu na Špulku samotnou krásný kruhový výhled do kraje.

Moc pěkně je udělán i prostor přímo pod rozhlednou. Na informačních tabulích se zde prezentují jednotlivé obce zdejšího sdružení obcí CHOPOS.

Celý areál okolo rozhledny je pak doplněn o stánek s občerstvením, kde je možno zakoupit i mnoho turistických suvenýrů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvili jsme se u stánku u rozhledny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na Ptačí NS
Na Ptačí NS
lupa

Rozhledna, která svým netypickým tvarem krásně zapadá na zdejší vrch. Dále je pak určitě dobré ocenit sdružení CHOPOS, které svým nápadem, vybudováním naučné stezky a otevřením rozhledny určitě přispělo k zatraktivnění zdejšího kraje pro turisty.

Ostatní informace

Vstup na rozhlednu se neplatí, u její paty je kasička, kam mohou návštěvníci vhazovat dobrovolné vstupné.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dobříčkov
(vzdálenost od místa: 6.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ptačí NS k rozhledně Špulka u Lbosína

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace