Procházka Teplicemi

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Výlet do lázeňského města, kde je plno historických památek, parků a výletních míst.

Za čím jedeme?

Doubravka
Doubravka
lupa

Vycházíme z hlavního vlakového nádraží. Za Rakouska-Uherska to bylo jedno z nejhezčích nádraží, bohužel dnes je ve velice zchátralém stavu. Po žlutém turistickém značení procházíme přes Benešovo náměstí, okolo radnice a Náměstí Svobody na Zámecké náměstí. Dominantou náměstí je Kostel Sv. Jana Křtitele, morový sloup a budova zámku, kde je dnes regionální muzeum s expozicemi o archeologii, lázeňství, porcelánu, gotickém a barokním umění. Na okraji rozsáhlého zámeckého parku míjíme barokní budovu zahradního a plesového pavilonu a zámecké divadlo. V parku jsou dva velké rybníky, upravené cesty a lavičky . Park je dnes využíván k procházkám a odpočinku. Prošli jsme parkem a po červeném městském okruhu jsme vystoupali do dalšího parku na Letné, kde je nově opravená a zpřístupněná rozhledna Stáž císaře Františka Josefa. Po hezkém pohledu na Krušné hory a blízkou Doubravskou horu jsme prošli parkem a prudkými schody sešli k Císařským lázním a dál ke Kamenným lázním.

 rozhledna Stáž císaře Františka Josefa
rozhledna Stáž císaře Františka Josefa
lupa

Po zelené TZ Kmochovou stezkou jsme vystoupali na Šanovskou vyhlídku k poničenému altánku. Odtud je hezký výhled na Teplice, především na jeho část Šanov a na protilehlé vrcholky Krušných hor, kterým vévodí vrcholek Komáří Vížky. Přímo pod vyhlídkou je zajímavý koncertní pavilon ve tvaru mušle a budovy Hadích a Vojenských lázní. Kousek dál je vidět monumentální stavbu dnešní Obchodní akademie a věž kostela sv. Bartoloměje.

Písečný vrch
Písečný vrch
lupa

Cesta pokračuje přes Janáčkovy sady k botanické zahradě. Ta prošla v roce 2004 velkou rekonstrukcí a dnes je chloubou města. Od botanické zahrady cesta stoupá na příměstské vycházkové místo, na 273 metrů vysoký Písečný vrch. Na jeho vrcholu je budova hvězdárny. Pokračujeme dál až k hotelu Panoráma, kde jsme odbočili na žlutě značenou cestu, která nás dovedla na vrchol Doubravské Hory vysoké 393 metrů. Jsou zde pozůstatky starého hradu a výletní restaurace. Od roku 1965 je majitelem hradu teplický radioklub, který zde má své sídlo.

Vrchol se stal vyhledávaným výletním místem. Z hradeb je hezký výhled na město a Krušné hory.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Většinou jsme šli městem a tak bylo dost možností na občerstvení. Jenom na vrcholu Doubravky není žádná možnost občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nově opravená a zpřístupněná rozhledna na Letné, množství parků, výhled z Doubravky.

Ostatní informace

Děkanský kostel sv. Jana Křtitele
Děkanský kostel sv. Jana Křtitele
lupa

Zajímavou prohlídku města umožňuje využití audioprůvodce. V nahrávce je popis 54 zajímavých objektů města. Nahrávku a mapku lze získat na www.audioteplice.cz nebo v místním infocentru.Další informace

Hodnocení:
1473. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
11 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Teplice v Čechách
(vzdálenost od místa: 0.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Procházka Teplicemi

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace