Procházka - Špindlerův Mlýn - Bouda u Bílého Labe

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Naší procházku začínáme v centru Špindlerova Mlýna na autobusovém nádraží. Jdeme při hlavní silnici do centra, kde můžeme obdivovat vícenež 100 let starý Bílý most, který je dominantou Špindlu.Dále pokračujeme po pravém břehu Labe až po jednom kilometru přijdeme k dolní stanici lanovky na Medvědín 1245 m.n.m, pokračujeme okolo restaurace Myslivna až na Dívčí Lávky.Zde se na pojujeme na modrou Webrovu stezku a stoupáme po asfaltové silnici podél horské bystřiny. Nejdřív míjíme Velký vodopád, dále několik menších peřejí.Můžeme si povšimnout červeně zbarvených kamenů, ktere obashuje hodně železa.Pokud zvedneme hlavu, tak se nám nad hlavou majestátně tyčí Kozí Hřbety. Víte proč? No přeci z dálky vypadají jak kozí hřbet:-D Po 3 km přicházíme k naučnému hřišti KRNAP, kde se děti dozví spoustu zajímavostí o přírodě, fauně, floře.Je zde ohniště, klouzačky, houpačky a prolézačky. A ted se již blížíme k cíli, po úseku 2 km stoupání přicházíme k Boudě Bílé Labe, kde se můžeme občerstvit.

Cesta je vhodná pro méně zdatné, nebo jako odpolední procházka. Můžete ji absoluhovat s malými dětmi, kočárkem, nebo i na invalidním vozíku.

lupa

Zpět se můžeme vrátit stejnou cestou, nebo pokračovat dále na Luční Boudu, pouze pro zdatné.Lze se vrátit dřevařskou cestou zpět do Špindlerova Mlýna, ze které jsou fantastické výhledy na Labský důl, Medvedín, Vysoké kolo a spoustu horských bud(Špindlerovka, Medvědí bouda, Davidovky, Sedmidolí)

Od boudy vede naučná stezka Čertova strouha,která sto jí za viděníSmile

Za čím jedeme?

lupa

Bouda Bílé Labe - bouda stará více jak sto let, která využíva pro svůj provoz vodní peltonovu turbínu. Kaskády Bílého Labe(Velký vodopád, Plotnový vodopád ).Naučné hřiště krnap.Naučná stezka čertovy strouhy- Hrázenkářská díla, pro zmírnění následků povodní.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Bouda Bílé Labe, ubytování od 350 Kč/noc. Stravování, za oběd zaplatíme okolo stokoruny.Na objed je vhodné přijít před polednem, nebo odpoledene, protože v době obědů je zde narváno i přes to, že kapacita terasi je 160 míst.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Romantická procházka Udolím Bílého Labe.

Ostatní informace

Můžu jen vřele doporučit. Udělejte si čas i na Čertovu strouhuDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jablonec nad Jizerou-Hradsko
(vzdálenost od místa: 12.84 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Procházka - Špindlerův Mlýn - Bouda u Bílého Labe

02.10.2014 08:08
Fajn článek, tahle procházka patří opravdu k nejhezčím v okolí Špindlu. Jen si dovolím opravit jednu věc. Červeně zbarvené kameny v řece nemají svoji barvu od vysokého obsahu železa, ale od porostu řasy Trentepohlia iolithus. Zajímavostí je, že za vlhka lehce voní po fialkách. Však to také býval tradiční krkonošský suvenýr, takzvaný fialkový kámen.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace