Procházka Prahou - Pankrác

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Michelská vodárenská věž Jana Kotěry
Michelská vodárenská věž Jana Kotěry
lupa

Procházky Prahou nadchnou v každé roční době. Dají se spojit s návštěvou nákupní galerie i poznáním okouzlujících staveb starší i novodobé architektury. Pankrác a přilehlá oblast Nuslí a Michle nabízí turisticky neokoukané pohledy na hlavní město.

Za čím jedeme?

Pokud se vám bude chtít chodit, doporučuji ze středu města metro na stanici Vyšehrad. Odtud můžete projít Nuselským mostem k Pankráci. Po levé straně ve směru od města pak necháte věznici i Justiční palác a kolem stanice metra Pražského povstání se vydáte dále ve směru jízdy nebo chůze. Pokud se vám chce procházku zkrátit, tak dojedete až na stanici Pražského povstání. V parčíku u stanice metra minete sochu věnovanou Judr. Miladě Horákové a budete pokračovat mírně nahoru směrem k další stanici metra Pankrác. Tam nejde neminout obchodní středisko Arkády. Pokud se vám podaří odolat svodům moderního nakupování po pár metrech vlevo najdete vodojem Na Zelené lišce.

Právě věž vodojemu je na naší cestě k další zastávce metra Budějovická asi nejzajímavějším architektonickým dílkem. Postavena byla na začátku 20. století podle návrhu architekta Jana Kotěry. Svému účelu sloužila až do roku 1975 a patří k ní další stavba v Braníku a okolní přidružená vodárenská zařízení. Věž je architektonická památka a bohužel není běžně návštěvníkům přístupná.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

K ubytování a najezení najdete míst kolem dokola spoustu. Pro zajímavost uvádím Zotavovnu Na Květnici, která patří vězeňské službě, ale poskytuje ubytování i běžným návštěvníkům Prahy. Nejde o nijak předražené zařízení, ale téměř v centru města zde najdete vše, co potřebujete včetně dobře fungující Restaurace.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jan Kotěra má další nezapomenutelné stvby rozeseté po Praze. Připomeňme Právncickou fakultu, obytné vily či mimo Prahu Národní dům v Prostějově.

Ostatní informace

Vodárenská věž, jak bylo řečeno, je pro veřejnost nepřístupná a další výdaje na cestě Prahou zálží čistě na každém samotném. Pro návštěvu Prahy doporučuji celodenní jizdenku na všechna MHD, stojí něco málo přes 100 Kč a je bezesporu výhodná, kdy se potřebujete po Praze vícekrát za den přesouvat.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Vršovice
(vzdálenost od místa: 1.39 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Procházka Prahou - Pankrác

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace