Procházka Motolskou Kalvárii

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na procházku Motolskou Kalvárii.Nachází se v Praze 5,nedaleko krematoria Motol.Dostanete se sem tramvají 6,9,10 z centra nebo od metra "B" Anděl.Vystoupíte ve stanici krematorium Motol.Od stanice se vrátíte po pravém chodníku asi 50 metrů zpět.U tabulky Přírodní památka,uvidíte cestičku do kopce,která Vás dovede až ke kříži tyčícím se na skále.Od něj uvidíte i druhou část Kalvárie na protější straně kaňonu.Od kříže jděte po okraji PP Kalvárie.Hranice je označena dvěma červenými pruhy na stromech.Po hranici PP,dojdete až k Pivovarskému rybníku u ulice Plzeňská.Jděte vlevo a dojdete k hotelu Starý pivovar,kde je dost dobrá Restaurace, se skvělou česnečkou.Po občerstvení pokračujte dále kolem Plzeňské zpět ke krematoriu.Zde je další rybník,tentokráte Mlýnský.Přejděte ulici a jděte asi 150 metrů až narazíte na odbočku vpravo.Zde se nachází druhá část PP Kalvárie.Je zde vyhlídka na protější skálu a na hřbitov.

Za čím jedeme?

lupa

PP Kavárie,je lokalita,která se nachází po obou stranách Plzeňské ulice a kaňon,byl v 80.letech 20 století rozšířen kvůli stavbě tramvajové trati a 4-proudé silnice.Na skále nad krematoriem,se tyčí kříž,který je vidět již od silnice.Z rostlin je tu zastoupen hlavně dub a z ptáků zde můžete vidět drozda,mlynaříka nebo budníčka.Ve druhé části PP Kalvárie,se nachází Areál zdraví.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Jelikož se jedná o krátkou dopolední nebo odpolední vycházku,ubytování netřeba.K občerstvení Vám doporučuji Restauraci hotelu "Starý pivovar",kde mají výtečnou česnečku,ale i ostatní jídla jsou na dobré úrovni.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Možna trochu problém je stoupání ke kříži/zvlášť po dešti/,ale místo je to krásné.V druhé části si užijí hlavně děti.Je tu i veřejné ohniště a posezení.Bohužel všudypřítomní vandalové,se postarali o zničení některého mobiliáře.Je zde také mobilní WC.

Ostatní informace

Do přírody se bohužel vstupné nevybírá a je to škoda,protože by si lidé přírody možná více vážili.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Stodůlky
(vzdálenost od místa: 0.93 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Procházka Motolskou Kalvárii

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace