Procházka městem Hostinné

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na procházku krásným městem nesoucí hrdě název Hostinné. Do Hostinného se dostanete buď vlakem s přestupem v Chlumci nad Cidlinou nebo autobusem s přestupem ve Vrchlabí.K prvnímu bodu vycházky, kterým je bývalý Františkánský klášter se od autobusu dostanete přes most nad řekou Čistá a vpravo. Klášter se od nádraží trochu vidět. Od vlaku se ke klášteru dostanete po žluté značce ulicí Nádražní.Po prohlídce klášterní zahrady, která je velmi zajímavá a klášter sám o sobě je zajímavá stavba./ jen pohled ze zahrady na panelák je strašný/. Takže po prohlídce zahrady, případně výstavy se vydejte přes most nad řekou Čistá a hned první odbočkou vpravodojdete k dalšímu bodu, který se nachází v parčíku naproti gymnáziu, soše císaře Josefa II. Od parčíku se sochou se vydejte ulicí poštovní, která Vás dovede na nádherné náměstí plné historických domů, ale hlavně je tu radnice, kterou obléhají obři.. Na náměstí se také nachází Mariánský sloup. Z náměstí vyjděte vlevo a obejděte restauraci. Rázem uvidíte kostel Největější trojice, který je v zahradě. V této zahradě se nachází kompletní Křížová cesta. Povšimněte si také děkanství, což je krásný dům se sgrafitovou omítkou v sousedství kostela. Dalším bodem na této vycházce je Olivetská kaple, ke které se od kostela dostanete ulicí Karla Klíče, která vede přímo od kostela, následně pokračujte rovně ulicí Lidická a až dojdete k odbočce vpravo do ulice U Kaple, tak do ní odbočte a k Oloivetské kapli dojdete. Je to opět pozoruhodná stavba. Kaple byla posledním bodem vycházky, která i návratem na nádraží měří cca 4 kilometry. Radím vrátit se na náměstí a pozorně si obhlédnout krásné měšťanské domy.

Za čím jedeme?

lupa

Prvním bodem vycházky je krásný, bývalý Františkánský klášter, kde je jednak muzeum antiky a druhak krásná klášterní zahrada s náhrobky a něčímjako plastika nebo pomník.Smutný je pohled na panelák vedle kláštera.Dalšímbodem vycházky je pomník císaře Josefa II v pasrčíku naproti gymnáziu. Dalšími body jsou na náměstí Mariánský sloup, ale hlavné nádherná radnice s úchvatnými obry. Dále je na pořadu kostel Nejsvětější trojice v zahradě s Křížovou cestou a posledním mbodem je Olivetská kaple.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jelikož jsem měl Hostinné jen jako začátek dalšího výletu, zlákala mě restaurace Dorinka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Všechno co v tomto městě na této vycházce potkáte, je nádherné. Vycházka krátká, ale se spoustou krásy.Například náměstí patří mezi nejkrásnější co jsem kdy viděl.

Ostatní informace

Jelikož všechny stavby a památky budete obdivovat jen zvenku, vstupné netřeba

Pokud zavítáte do muzea Antiky aMěstského muzea, která jsou v klášteře, tak počítejte, že otevřeno mají

V-IX-Út -So 9-12, 13-17

Ne-13- 17

Po - zavřeno

X-IV- Út - Pá- 10-12, 13-16

Po,So, Ne- zavřeno

Vstupné- Dospělý- 50 Kč

Dítě, student, senior-25 Kč

Rodina 2+2 -110 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hostinné
(vzdálenost od místa: 0.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Procházka městem Hostinné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace