Pro milovníky koní.

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Po návratu z první jízdy
Po návratu z první jízdy
lupa

Poslední říjnovou sobotu se konala v Moravských Knínicích a okolí Hubertova jízda a hon na lišku. Poprvé jsem byl na podobnou akci pozván. Jen jako divák. Koně se mi líbí, proč bych tedy nešel. Také proto jsem už několikrát navštívil různé western vesničky. Na koni jsem seděl jen jednou, a to ve svých 9 letech. Jen pro fotku na památku na dvoře u mých příbuzných. Kdo se rád podívá na nádherně vyzdobené koníky a bryčky, k dispozici je níže řada fotografií.

Za čím jedeme?

Jezdkyně s vyšňořeným koníkem
Jezdkyně s vyšňořeným koníkem
lupa

Záležitost se odehrávala za vesnicí poblíž bývalé vojenské střelnice, kam jezdci a bryčky dojeli po Hubertově vyjížďce. Zde bylo občerstvení pro účastníky a krátký odpočinek pro koně. Po přestávce se odsud jezdci přesunuli o kousek dál na travnaté prostranství, kde probíhalo velké kruhové defilé v kroku, klusu a cvalu s přeskokem překážky. Mezitím se připravil jeden jezdec, co by liška, připnutím liščího ocasu. Shromáždění jezdci dali lišce náskok a za pár okamžiků vyrazili ve velkém houfu za ní. Po necelém kilometru zmizeli za záhybem lesa. Právě tam byla liška dostižena a vítěz - pěkná slečna - se obklopena ostatními vracela zpět. Poblíž startu, u nás přihlížejících, se opět utvořilo velké kolo o průměru asi 50 metrů ze všech jezdců a závěrečně defilovali dokola. Potom už následoval jen odjezd vyzdobených bryček, jezdců a ostatních diváků. My jsme se ještě zúčastnili závěrečného servisu a ošetření několika koní, co mají poblíž ustájení. Na večerní konečné slavnostní vyhlášení v místní hospodě jsme se už nešli z časových důvodů a jiných plánů podívat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jsou zde i vyparáděné bryčky
Jsou zde i vyparáděné bryčky
lupa

Ubytování nebylo potřeba, neboť celá akce trvala od dopoledne do odpoledne a stejně všichni byli z blízkého okolí. Přímí účastníci měli malé občerstvení s domácími koláčky na místě. Přitom se svezli i někteří jejich známí. Jinak asi měli ostatní něco s sebou, anebo se najedli až po návratu domů.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Bryčka v pohotovosti
Bryčka v pohotovosti
lupa

Velice se nám líbili nádherně vyzdobení koně i bryčky. Někteří koně měli z hřív upletené copánky, případně něco na způsob dredů. Pestré a vyzdobené postroje. Vůbec byl na koníky i jezdce pěkný pohled. Celkově to pro nás byla pěkná vycházka.

Ostatní informace

Vstupné se nekonalo. Takže pěkný výlet zadarmo.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kuřim
(vzdálenost od místa: 3.73 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pro milovníky koní.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace