Přírodní rezervace Velká kotlina

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Velkou kotlinou
Velkou kotlinou
lupa

Popis trasy: Karlov - rozc. | Eden | Karlov - Moravice | Slezská cesta | Velký Kotel - modrá Tz.| Nad Velkým Kotlem | Temná | Pod Vápenkou | Karlov - rozc. – žlutá Tz.
Náročnost
: V úvodní části je výstup nenáročný (asfaltová silnice, mírné stoupání) z Velkého kotle je stoupání trochu větší – střední obtížnost. Z místa Nad Velkým kotlem začínáme sestupovat.
Délka trasy: 15km
Další popis zde
Soubor trasy ke stažení ve formátu GPX zde.

Za čím jedeme?

Velkou kotlinou
Velkou kotlinou
lupa

Tenhle tip na výlet začíná na parkovišti v Karlově pod Pradědem nedaleko Malé Morávky, kde na parkovišti necháváme auto (GPX: N50.01895, E17.29608). Značená modrá trasa nás vede od rozcestníku pod hotelem Kamzík mezi penziony, až nakonec opouštíme Karlov pod Pradědem. Pokračujeme podél toku řeky Moravice asfaltovou silnicí až na její konec. Z „Velkého kotle – nástup“ pokračujeme dále do přírodní rezervace Velký kotel. Na informačních tabulích si můžeme přečíst informace o lavinách, utváření Velkého kotle. Turistická značka vede dál klikatým stoupáním kolem lavinových polí až k rozcestníku „Nad Velkým kotlem“. Tento úsek cesty poskytuje výhledy na lavinové svahy, do údolí řeky Moravice s Karlovem pod Pradědem i na samotný Praděd. Od rozcestníku se můžeme vydat dále po modré společně se žlutou na Ovčárnu, nebo sestoupit po žluté značce zpět do Karlova. My, volíme sestup po žluté do výchozího bodu.
Většina turistů, které jsme potkali, zvolili opačný směr tj. z Karlova po žluté nahoru a po modré zpět dolů. Naše trasa jak jsem ji tady popsal je však méně náročná a hlavně zajímavější. Sestup od rozcestníků Nad Velkým kotlem do Karlova byl poměrně nudný, doporučuji proto zvolit naši trasu, a to i v případě, že pokračujete dál na Ovčárnu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Vyrážíme z domova autem a zase se vracíme zpět.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Velká kotlina, lavivá pole, rostlinstvo, výhledy do okolí.

Ostatní informace

Neplatili jsme žádné vstupy. Parkování v Karlově pod Pradědem je zdarmaDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Malá Morávka
(vzdálenost od místa: 6.86 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přírodní rezervace Velká kotlina

Působivé.
03.05.2016 14:15
Díky.Působivé...

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace