Přímo do kopce na rotavské varhany

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Rotavské varhany
Rotavské varhany
lupa

Výchozí bod trasy je v Dolní Rotavě na odstavné ploše u křižovatky ulic Kraslická, Nejdecká a Příbramská poblíž závodu Rotas, kde lze odstavit vozidla. Odtud se vydáme Příbramskou ulicí směrem na Horní Rotavu a Smolnou. Po zhruba 150 m odbočíme vpravo mezi domy a zahrady. Cesta se postupně mění spíše v pěšinu a pokračuje přímo do svahu. Tento úsek se vyznačuje poměrně značným převýšením, které se ale postupně směrem k cíli již jen snižuje. Pěšina je i v lese bez problému znatelná a později se napojuje na lesní cestu. Jakmile se krajina kolem vás narovná, vězte že se blížíte k cíli. Po prohlídce čedičové stěny rozhodně nevynechejte vyhlídku z protější strany vrcholu. Zavede vás k ní pěšina po levém úbočí vrcholu (levá strana při čelním pohledu na odkrytou stěnu) a dále po jeho hřebenu přes další čedičové sloupce.

Za čím jedeme?

Pozůstatek po vulkanické činnosti. Jedinečná ukázka sloupcové odlučnosti čediče odkrytá při někdejší těžbě kamene s neméně zajímavou vyhlídkou z opačné strany vrcholu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Na trase ani poblíž žádné občerstvovací zařízení nečekejte (tedy alespoň při naší návštěvě jsme žádné nezaregistrovali). Potřebný proviant tedy z domova sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jedinečná ukázka pozůstatků sopečné činnosti, jakož i vyhlídka na Horní Rotavu.

Ostatní informace

Vstup je samozřejmě zdarma.

GPS:

Výchoziště: 50°17'47.641"N, 12°34'21.900"E

Cíl: 50°18'10.922"N, 12°34'25.178"E

Trasu si můžete podrobně prohlédnout zde, nebo se nad ní "proletět" pomocí Google Earth zde. Vyhlídku ze západní části vrcholu si můžete vychutnat zde.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rotava
(vzdálenost od místa: 3.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přímo do kopce na rotavské varhany

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace