Přijďte se bavit inteligentně

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

V Liberci vyrůstá unikátní science centrum jménem IQlandia, který volně navazuje na stávající IQpark.

Nové centrum medializace, popularizace a propagace vědy a techniky umožní hlubší porozumění podstaty fyzikálních a přírodních jevů prostřednictvém hry a experimentů za pomocí zařízení, interaktivních pomůcek, exponátů,, přístrojů a dalších prvků.

Hlavním účelem Iqlandie je v několika unikátních expozicích popularizovat vědu, techniku a přírodní vědy s ohledem na trvale udržitelný rozvoj, což je taktéž průřezové téma centra. Přes 350 interaktivních exponátů způřístupní problematiku hravou formou širokému spektru návštěvníků.

Centrum nabízí tématické celky:

Geopark, Nanosvět, Vývoj na Technické univerzitě Liberec, Lidské tělo, Věda kolem nás, GEO, Zvuková věž, Vodní

hrátky, Češi světu, Tématické výstavy.

Návštěvníci mezi čtyřmi stovkami uvidí průchod lidským tělem, řezy motory, ovládání mozkovou energií, simulátor vichřice, obří odstředivka, simulátor průletu galaxií, termokamera, sumulátor velkého třesku, hologramy, solar air show, simulátor zemětřesení, průchod möbiovou páskou, Teslův transformátor, plazmakoule a jiné...

Tematické výstavy, které se budou konat pravidelně, umožňují obohacovat nabídku o exponáty dovezené z ostatních center. Nyní se připravuje dočasná výstava Věda jako zbraň.
BioLab a ScienceLab nabídne školním kolektivům a veřejnosti lektorské programy a workshopy. Poznatky získané vlastním bádáním doplní návštěvu expozic. Centrum vzdělanosti Libereckého kraje doplní nabídku centra o semináře pro pedagogy a veřejnost.
Moderní planetárium přiblíží návštěvníkům svět vesmíru a jeho dobývání, zážitek startu raketoplánu a nabídne specializované programy pro školy a rodiny. Planetárium využívající nejmodernější technologie projekce na kulovou plochu logicky doplní h l avní téma science centra.

Nejste z Libereckého kraje, ale přeci jen nechcte propásnout slavnostní otevření, které proběhne 28. března v 11:11 hodin? Zajistěte si ubytování Liberec, které je pár kilometrů od Iqlandie a poskytne veškerý komfort Vám i Vašem dětem.

Za čím jedeme?

Vyrážíme za vědou, kulturou a novinkou v Libereckém kraji, na kterou všichni netrpělivě čekají.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

ubytování Liberec, restaurace v centru Liberce

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Geopark, Nanosvět, Vývoj na Technické univerzitě Liberec, Lidské tělo, Věda kolem nás, GEO, Zvuková věž, Vodní hrátky, Češi světu, Tématické výstavy.

Ostatní informace

otevírání 28. března od 11:11 hodin, výhodné balíčky pro rodiny s dětmi, školy, či kolektiv studentůDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec-Rochlice
(vzdálenost od místa: 1.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přijďte se bavit inteligentně

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace