Přes nejvyšší vrchol Lužických hor mezi "Jeptišky"

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

výletní restaurace uprostčed skal Nonnenfelsen
výletní restaurace uprostčed skal Nonnenfelsen
lupa

Z parkoviště v Lesném, u turistického rozcestí, vyrazíme po červené značce vedoucí přes lávku do lesa. Začínáme stoupat lesním úsekem, až dojdeme na lesní cestu, která nás dovede na rozcestí pod Ptačincem. Uhýbáme vpravo a jdeme stále po červené. Cesta vede náhorní planinou podél hranice s Německem. Po chvíli se červeně značená cesta odpoutá od hranice a dovede nás k odbočce vlevo na vrchol Luže. Než si vychutnáme nádherné výhledy do kraje, čeká nás náročnější, cca 500 metrů stoupání na vrchol po klikatící se cestě.

z cesty mezi Lesným a Ptačincem
z cesty mezi Lesným a Ptačincem
lupa

Po chvíli odpočinku začneme sestupovat z vrcholu po zeleně značené cestě na německé straně k turistickému rozcestí, na němž uhýbáme vpravo a jdeme po modře značené cestě na Jonsdorf. Modrá značka nás vede lesní cestou a před Jonsdorfem uhýbá vpravo mezi skály Nonnesfelsenu. Přijdeme mezi skálami až k výletní restauraci, nad níž je vybudovaná skalní vyhlídka.

Od vyhlídky pokračujeme dále po modré, projdeme Skalní ulicí a do cíle, na parkoviště v Jonsdorfu to je již jen kousek cesty.

Za čím jedeme?

Navštívíme nejvyšší horu Lužických hor-Luž, na jejímž vrcholu je vyhlídková plošina umožňující úžasné rozhledy do okolí, vidíme Jedlovou horu, Studenec, Klíč a i Bezděz.

výhled z Luže do okolí
výhled z Luže do okolí
lupa

Projdeme se pozoruhodným pískovcovým skalním městem Nonnefelsen-Jeptišky, kterým dominuje vyhlídka nad výletní restaurací. Mohutný skalní masiv Nonnenfelsen vyčnívá do výšky téměř 100 m nad jihozápadním okrajem Jonsdorfu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Základní občerstvení a vybavení přibalte do batohu. Na německé straně je možnost občerstvení ve výletní restauraci pod vyhlídkou Nonnefelsen a nebo u parkoviště v Jonsdorfu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

výhled z Luže do okolí
výhled z Luže do okolí
lupa

Daleké výhledy do kraje z nejvyššího vrcholu Lužických hor. Zaujalo mě zajímavé pískovcové skalní město Nonnenfelsen s bizardně tvarovanými bloky. Cesta vedoucí Skalní ulicí, která je asi 100 m dlouhá a 3 m široká s 20-30 m vysokými bočními stěnami vás jistě zaujme.

Ostatní informace

Organizaci dopravy nechám na vás. Vždy se najde někdo, kdo auto ochotně převeze z výchozího místa do cíle a podívá se třeba jen na skalní město Nonnesfelden.

Nezapomeňte na doklady.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dolní Podluží
(vzdálenost od místa: 4.75 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přes nejvyšší vrchol Lužických hor mezi "Jeptišky"

27.08.2014 12:50
Opravdu nádherný výlet a v info v Jonsdorfu velmi ochotná paní, která nám přinesla plno publikací v češtině a zdarma.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace