Přes kopečky křížem krážem

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Přes kopečky křížem krážem

Zajímavý název pochodu a ještě ve Zdicích, kam je dobré spojení vlakem, to dohromady nás zlákalo k jeho absolvování. Ve Zdicích byl start na nádraží a tak po vyplněnípřihlášky a zaplacení startovného jsme vyrazili vstříc novým zážitkům. Strakoničtí měli přijet až hodinu po nás a protože se nám nechtělo čekat, vyšli jsme dříve. Oni nás stejně doženou. Jestli nás dohnali se čtenář dozví asi tak po osmi kilometrech. Vyšli jsme na kopec nad Zdicemi a rozhlédli se kolem sebe. Dole pod námi byla vesnička Slavíky, odtud byl výchozí bod na Koukolovu horu.

Délka výstupu podle ukazatele 0,7 km, ale o převýšení jsme raději neuvažovali při pohledu na tu strmou cestu nahoru. Cestička úzká, náročná a na jejím konci je na vrcholu kaple. Tam jsme si odpočinuli a trochu nasvačili. A tady u kaple bylo právě oněch 8 kilometrů, kde nás strakoničtí skutečně dostihli. Společně jsme pak sešli na úpatí Koukolovy hory, kde byla první kontrola. Pořadatelé připravili na kontrole výborné občerstvení z několika druhů pomazánek a čaj. Bylo to výborné viz. fotogalerie. Po krátké zastávce právě na občerstvení, nás cesta dovedla k Havlíčkovu mlýnu a vpravo od studánky nás čekal další výstup k Aksamitově bráně. Teď o 100 m delší něž na Koukolovu horu, ale sakra strmější stoupání. Na mokrém svahu a klouzavém listí si všichni užili podzimní výstup. Někteří vystoupali a někteří se šťastně doplazili až k kamenné bráně. Výstup byl totiž kolmo přes vrstevnice. Až bude vše rozkvetlé a terén suchý, musí to být požitek. Od Aksamitovy brány jsme se přesunuli k Jelínkovu mostu. Pak už po vrstevnici ke Koněpruským jeskyním. Vpravo nám zůstal velkolom Čertovy schody. To jsme si museli zvěčnit. U vchodu do Koněpruské jeskyně nás čekal bufet s občerstvením a čertice. Snad to nebyla vyslankyně od Čertových schodů. Zvěčnili jsme se s ní a vydali se směrem na Tobolku a Tetín. Odtud pakdo Berouna, kde byl cíl pochodu v soukromém pivovaru Berounský Medvěd. Po dobrém jídle odchod na nádraží v Berouně a vlakem odjezd k domovům. Rozhodně si tuto trasu projdeme až bude teplo a vše rozkvetlé a zájemcům o tuto krásnou krajinu doporučujeme totéž. TK BLAMIŠ.

Za čím jedeme?

Za hezkou krajinou kolem Zdic a Berouna, k Aksamitově jeskyni a Jelínkovu mostu a Koněpruským jeskyním.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Mapka trasy
Mapka trasy
lupa

Něco málo jsme pojedli z vlastních zásob, pak výborné občerstvení na 1. kontrole, v bufetu u Koněpruských jeskyní, v Tetíně a nakonec v pivovaru Berounský Medvěd. Jak je vidět o občerstvení na rozdíl od některých pochodů nebyla nouze.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherné rozhledy po kopcovité, krajině. Po pořadatelské stránce velmi dobře připravený pochod. To co se nám nelíbilo, to byl terém při výstupech, ale za to nemohou pořadatelé.

Ostatní informace

Pokud se rozhodnete tuto krásnou trasu projít, pak jděte v létě, aby jste nebyli příliš limitováni odjezdem vlaků. Pak si to parádně užijete.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zdice
(vzdálenost od místa: 1.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přes kopečky křížem krážem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace