Přes hranici na skalní vyhlídku Stößerfelsen

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

cesta bukovým lesem
cesta bukovým lesem
lupa

Pozvánka do tichých lesů Krušných hor, na skalní vyhlídku a do hlubokého údolí Načetínského potoka v blízkosti naší státní hranice.

Za čím jedeme?

u vyhlídky
u vyhlídky
lupa

Autobusem jsem jel z Litvínova do Brandova. Přes turistický hraniční přechod jsem přešel do německého Olbernhau. Hned za přechodem u skanzenu vede modře značená evropská turistická trasa E3. Značená cesta vede po silnici směrem na Rübenau. U velkého parkoviště je první turistický rozcestník, který nás informuje, že na vyhlídku Stößerfelsen to je 3,5 km. Cesta pokračuje dál podél silnice, až před posledními domy odbočuje doprava na silničku vedoucí k domům pod lesem. Zde značená cesta opět odbočuje doprava na upravenou lesní cestu, která stoupá krásným bukovým lesem. U cesty jsou lavičky a velké zastřešené odpočívadlo je u odbočky na vyhlídku /683 m/. Skalní vyhlídka Stößerfelsen je zabezpečena zábradlím a také zde jsou lavičky. Krásné a pohodové posezení s kouzelným pohledem do hlubokého údolí Načetínského potoka a na protilehlé vrcholy Homole /702 m/ a Vyhlídka /701 m/. Ani se mi nechtělo odcházet.

vyhlídka
vyhlídka
lupa

Podle turistického rozcestníku jsem zjistil, že je možné sestoupit do údolí na silnici. A tak jsem se vydal pěšinkou, která byla místy zarostlá trávou a po předešlých velkých deštích občas rozbahněná. Malé potůčky teď byly prudké horské potoky, které strhly lávku přes jednu z nich. Takže sestup byl trochu náročnější. Pěšina prudce sestupovala do údolí a pak ve svahu kopírovala silnici až do vesničky Rothental. Přes tuto hezkou vesničku jsem došel zpátky do Olbernhau. Prohlédl jsem si skanzen Saigerova huť a starý hamr a přešel jsem přes hraniční přechod do Brandova na autobus.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Spoléhal jsem se na vlastní zásoby. Občerství jedině v Olberhau nebo v Brandově

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pohodový výlet na skalní vyhlídku a do krásného údolí. Udržované cesty, dobré značení a časté lavičky u cesty.

Ostatní informace

Prohlídka hezkého městečka Olbernhau, skanzenu a pro děti návštěva Světa hraček – domu plného her a hraček.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kyjice
(vzdálenost od místa: 15.35 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přes hranici na skalní vyhlídku Stößerfelsen

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace