Přes Hády do údolí Říčky

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Muchova bouda v údolí Říčky
Muchova bouda v údolí Říčky
lupa

Jedeme na severovýchodní předměstí Brna do nejjižnější části chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Na výchozí a koncové místo jezdí linky brněnské městské hromadné dopravy. Trasu jsme začali na Velké Klajdovce a po zelené značce došli k rozcestí Kopaniny, odtud po žluté značce až na zozcestí u Horneku. Zde krátkou odbočkou na vyhlídku. Dále po žluté značce bočním údolím pod Chocholou na rozcestí v údolí Říčky. Odtud pak po modré značce údolím kolem Muchovy boudy a vodních nádrží na Říčce až do Mariánského údolí, kde jsme výlet ukončili. Celková délka výletu je asi 11 km.

Za čím jedeme?

Rozcestí u Velké Klajdovky
Rozcestí u Velké Klajdovky
lupa

Jižní část Moravského krasu je odvodňována tokem Říčky a jejich přítoků, který ve vápencové plošině vytvořil hluboké skalnaté údolí. Hádecká náhorní plošina je klasická krasová planina s bezpočtem drobných skalek a škrapových útvarů, typickým porostem a ve vegetačním období i bohatou krasovou květenou. V údolí Říčky se nachází několik vodních ploch s parkovou úpavou jejich okolí. Na trase je umístěno i několik informačních panelů zdejší naučné stezky Hády. Trasa výletu prochází přes čtyři chráněná území a to Hádeckou Planinkou, U Brněnky, Velkým Hornekem a U Staré vápenice.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možnost stravování je ve třech zařízeních v údolí Říčky a to na Muchově boudě, restauraci U borovice a na Kadlecově mlýně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozcestí Kopaniny
Rozcestí Kopaniny
lupa

Velice působivá je vyhlídka na Horneku s pohledy do údolí Říčky a na okolní stráně, romantické údolí s meandrujícím tokem, skalními útvary a zdejšími rybníky s parkovou úpravou jejich břehů.

Ostatní informace

U rozcestí Kopaniny
U rozcestí Kopaniny
lupa

Jelikož celá trasa jde volnou krajinou, kromě stravovacích a občerstvovacích zařízení nikde nic neplatíte. Celé území je zobrazeno na turistické mapě KČT č.86 Okolí Brna-Moravský kras ve výřezech E1 a F1.Další informace

Hodnocení:
3181. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bílovice nad Svitavou
(vzdálenost od místa: 3.35 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přes Hády do údolí Říčky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace