PŘES DVĚ ROZHLEDNY A NOVÝ PRALES

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, rád bych Vás pozval na celodenní, trochu náročnou, ale hrozně krásnou trasu. Počátek je v Liberci u konečné zastávky Horní Hanychov. Odtud vyrazíme po modré značce, která nás dovede až k turistické chatě Pláně. Zde změníme barvu značky na zelenou a jdeme směr Horka. Po cca 2 kilometrech dojdeme k oplocence se štaflemy. Po štaflích přelezeme na území Nového Pralesa. Po Naučné stezce projdeme až k dalším štaflím a po NS dojdeme až k cestě, kde vede modrá značka. Napojíme se na ní a pokračujeme po ní vpravo. modrá značka nás dovede až k rozledně Rašovka. Je z ní pěkný výhled. Od Rašovky pokračujeme po modré značce až na rozcestí Rádlo U lesa, kde se napojíme na červenou značku jdeme po ní do obce Milíře, kde u kapličky změníme barvu značky na zelenou , po které dojdeme ke krásné rozhledně Císřský kámen. Zde po prohlídce následuje návrat do Milířů a po modré až na nádraží Rádlo, kde je konec trasy. Pokud vyjde počasí, prožijete krásný den a ujdete 28,5 kilometru.

Za čím jedeme?

lupa

Prvním zajímavým bodem na trase je Nový prales nedaleko Plání pod Ještědem, který tu založil a neustále rošiřuje SPP Čmelák Liberec. Dalším bodem na trase je rozhledna Rašovka, ze které je vidět daleko do kraje. Posledním bodem na trase je rozhledna Císařský kámen, ze které je rovněž daleký rozhled.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Prvním občerstvovacím bodem je chata Pláně, kde dobře vaří i točí. Další občerstvovací stanicí je restaurace V Trnčí, která se nachází u paty rozhledny Rašovka. Dalším občerstvovacím bodem je Obří sud v areálu Javorník a posledním bodem je občerstvení nedaleko kapličky v Milířích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná cesta, náročné stoupání na Pláně bylo odměněno Novým Pralesem a výhledy z rozhleden.

Ostatní informace

Do Nového Pralesa se neplatí, na Rašovku zaplatíte 20 Kč na údržbu a na Císařský kámen se vstup neplatí. Z Rádla se dostanete vlakem do Liberce v lichou hodinu v xx:10Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 0.62 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu PŘES DVĚ ROZHLEDNY A NOVÝ PRALES

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace