Pražský Semmering v historickém motoráčku

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

...........................................

Za čím jedeme?

Pojmem Pražský Semmering se lidově označuje trať, kterou dnešní jízdní řád zná pod číslem 122. Označení odkazující ke známé trati v rakouských Alpách si vysloužila svými náročnými stoupáními a také překrásnými scenériemi, které se cestujícícím nabízejí při pohledu z oken v úseku mezi pražskými nádražími Smíchov a Zličín.

Pohled do jízdního řádu však bohužel také prozradí, že v současné době je provoz na této trati téměř zastaven. Avšak Klub železničních cestovatelů, organizace sdružující zájemce o cestování vlakem, nyní zahájil přes léto až do konce října o víkendu provoz, který Klub zajišťuje vlastním historickým motoráčkem. Chcete-li si tedy užít netradičních pohledů na známá místa v oblasti mezi Smíchovem a Barrandovem, můžete využít této možnosti.

A nejlepší informace na závěr: ve vlaku lze využít nejen běžné klasické tramvajenky, ale i jízdenky Pražské integrované dopravy pro jednotlivou jízdu. Prakticky lze tedy říci, že většina cestujících si může tento výlet dopřát zcela zdarma.

Jízdní řád historického motoráčku lze najít na http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/tiskovka_2010-04-30_motoracek-jr.pdf.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tak krátkou cestu lze absolvovat, aniž by člověk potřeboval doplňovat zásoby energie či tekutin. Ve vlaku je každopádně k dispozici menší občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celková atmosféra je úžasná, je však dobré se dostavit k odjezdu z hlsvního nádraží v dostatečném předstihu (minimálně 30 minut), neboť zatím je o cestu motoráčkem velký zájem.

Ostatní informace

Další informace lze nalézt přímo na webu Klubu železničních cestovatelů - http://kzc.cz/.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Stodůlky
(vzdálenost od místa: 1.32 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pražský Semmering v historickém motoráčku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace