Prašná brána

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Prašná brána
Prašná brána
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát spolu navštívíme další pražskou věž,Prašnou bránu.Dostanete se sem velice jednoduše metrem "B", do stanice Náměstí Republiky-výstup Náměstí Republiky.Od metra jsu směrovky k Prašné bráně.Dnes je ve věži expozice o husitství a z ochozu je krásný výhled na město.U pokladny se můžete nechat vyfotit v brnění.

Za čím jedeme?

lupa

Prašná brána byla v minulosti součásní hradeb mezi Starým a Novým městem Pražským.Základní kámen byl položen v roce 1475 a stavitelem byl Matěj Rejsek.Do roku 1823 byly na věži hodiny,které byly při přestavbě J.Mockerem v roce 1886 odstaněny.V 18.stol.sloužila věž jako sklad prachu.Věž je 65 metrů vysoká a vede na ni 186 schodů

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Na jídlo a pití Vám můžu doporučit restauraci "U Jindřišské věže" , která se nachází v Jindřišské ulici.Dostanete se sem pasáží ČNB,která je naproti Prašné bráně.Pasáží dojdete k Jindřišské věži a zde odbočte vpravo a po 50 metrech dojdete ke jmenované restauraci.čeká Vás bohatý jídelní a nápojový lístek za ceny pro lidi.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Nádherný výhled z ochozu a expozice o husitství,stojí opravdu zato.Tento tip můžete spojit s návštěvou expozice Lidé a peníze v ČNB nebo ještě s Věží ve věži-Jindřiškou věží,případně Klementinum,Malostranská mostecká věž,Staroměstská mostecká věž,Betlémská kaple,Žižkovská věž.

Ostatní informace

Otevřeno mají-Po.Ne - 10-18

Vstupné Dospělí 70.-

děti+studenti - 50 .-

děti do 6 let - 20 .-

rodina 2+4 - 200 .-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 0.69 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Prašná brána

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace