Prášilské jezero a Poledník

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Prášilské jezero
Prášilské jezero
lupa

Popis trasy: Šumavský NP láká návštěvníky mnoha krásnými zákoutími. Některé jsou, známe, jiné tak trochu „stranou“. Těm, kteří je objeví, se odmění klidem a pohodou. Jedním takovým místem je i Prášilské jezero. I když nepatří mezi zapomenuté krásy naši přírody, přece jen leží tak trochu bokem hlavní turistické trasy vedoucí na rozhlednu Poledník.

Pohled od jezera
Pohled od jezera
lupa

Ideálním výchozím bodem je parkoviště kousek za obcí Prášily, nebo samotná obec Prášily. My vycházíme z parkoviště. Značená trasa je současně i cyklostezkou, vede tedy po zpevněné silnici. Kousek nad prvním přístřeškem, něco kolem 3km, je značená odbočka vedoucí vpravo, která nás po asi 1km přivede přímo k jezeru. Zpočátku jde o lesní cestu, která skončí u přístřešku, kde můžete zanechat kolo, dále už pokračuje jen chodník tu a tam posetý kameny. Jezero je ukryté pod příkrým srázem, všude kolem je spousta vyvrácených stromů co by pozůstatky po řádění orkánu Kyrill. I po letech co se tady prohnal, hatí náš původní plán, a to vyšlápnout k rozhledně Poledník neznačeným chodníkem. Množství vývratů je tak velké, že to nestojí za to. Vracíme se tedy stejnou cestou zpět na asfaltku a pokračujeme až na Poledník.

Prášilské jezero
Prášilské jezero
lupa

Rozhledna je uzavřená (konec sezóny, doporučuji předem prověřit otevírací dobu) a samotný vrchol je zalesněný a nenabízí možnost velkých rozhledů. Přesto je tady příjemně, kolem jen majestátné ticho. Stejnou cestou se pak vracíme zpět.

Náročnost: nenáročná.

Délka trasy: 17km
Profil trasy a dlaší... http://www.ibaset.cz/index.php/tipy-na-vylet/neveslo/70-prasily

Za čím jedeme?

Jedeme za aktivním odpočinkem do krásné přírody Šumavy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování v asi 20km vzdálené Železné Rudě ve velmi pěkném apartmánu za stejně velmi dobrou cenu. Recenzi ubytování zveřejním.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Uzavžená rozhledna. I mimo sezonu by mohla být otevřená. V dnešní době není problém vybavit vstup do rozhledny platebním automatem (když už je placený).

Ostatní informace

Žádné vstupy jsme neplatili (rozhledna byla uzavřená crying)Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Železná Ruda centrum
(vzdálenost od místa: 13.72 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Prášilské jezero a Poledník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace