Praha-ZOO

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Zoologickou zahradu v Praze asi není třeba představovat.

lupa

Do Prahy jedeme autobusem-z Tanvaldu (potažmo z Harrachova) jede přímá linka, dále využíváme metro a následně v Holešovicích autobus č. 112, který staví přímo před hlavní bránou do ZOO.

Za čím jedeme?

lupa

Po vstupu do areálu vedou naše kroky ke stánku u lachtanů, kde u kávy zvažujeme možnosti, abychom tu zahradu prošli celou. Zvířat je tu nespočet, myslím, že zastoupení tu mají všechny kontinenty. Ve spodní části jsou ubytováni lachtani, tučňáci, vodní ptactvo a mediálně známí gorily nížinné se samcem Richardem v čele wink

lupa

Pro obdivovatele fosílií tu najdeme prodejnu, kde si lze nějaký ten vzorek prohlédnout a případně i zakoupit. Od této prodejny směrem ke Gočárovým domům vede naučná stezka, na které spatříme ukázky zkamenělin z dob od počátků života až po nedávnou minulost.

Již zmíněné Gočárovy domy jsou historické budovy, ve kterých se nachází stylová restaurace a výstavní prostory.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Takto jsme se dostali do další expoziční části zahrady. Najdeme zde zástupce slonů indických, kočkovitých šelem, příslušníky africké savany-zebry, žirafy, antilopy, pštrosy a hyeny. Nejen děti jistě pobaví populární surikaty. Nalezneme tady ale také šelmy psovité-namátkou třeba vlka.

lupa

Procházíme kolem klokanů a už se ocitáme před expozicí ledního medvěda, od které vede pěkná papouščí stezka...Nebylo by moudré opomenout nedaleko stojící Pavilon Indonéská džungle a pavilon Afrika zblízka..

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Téměř na každém kroku jsou umístěné automaty na teplé i studené nápoje. Nechybí ani automat na malé občerstvení-sušenky, slané tyčinky atd. Pokud není automat, stojí tu stánek.

Při koupi vstupenky doporučuji si pořídit i mapku zoo, stojí jen 5,- Kč a po celou prohlídku ji nepustíte z ruky Smile.

Ostatní informace

OBDOBÍOTEVÍRACÍ DOBA
Duben, květen, září, říjen 9.00 - 18.00
Červen, červenec, srpen 9.00 - 19.00
Březen 9.00 - 17.00
Listopad, prosinec, leden, únor 9.00 - 16.00
lupa

Dospělí 200,-Kč Studenti (po předložení platného průkazu) 150,-Kč Děti (od 3 do 15 let) 150,-Kč Rodiny 2 dospělí + 2 děti(3-15 let) 600 Kč+100 Kč za každé další dítě Děti do 3 let vstup zdarma

Více na: http://www.zoopraha.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Bubeneč
(vzdálenost od místa: 1.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Praha-ZOO

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace