Praha - večerní procházka

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Jedu na večerní procházku na Staré město a na Malou stranu. Jedu tramvají a metrem, protože Praha je můj poloviční domov.

Za čím jedeme?

Náprstkovo muzem
Náprstkovo muzem
lupa

Jedu do centra Prahy, tento pidi výlet je čistě účelový, udělat fotky Noční Prahy a využívám toho, že i v centru je sníh. Říká se , že je dobré spojit příjemné s užitečným a tak se toho sobotní večer držím. Moje Procházka po Praze začíná netradičně v pasáži Myslbek kde zakupuji běžecké vosky. Od nákupní pasáže vyrážím kolem Tylova divadla na Smetanovo nábřeží. U Betlémské kaple poprvé z baťohu vytahuji stativ a fotím krásně nasvícené Náprstkovo muzeum. Odtud pokračuji na Smetanovo nábřeží a Karlův most. Dělám nějaké fotky a začíná mi mráz zalézat za nehty, zkuste ovládat foťák v zimních rukavicích. Po cestě potkávám docela dost turistů všech národností a Japonci jsou zastoupeni ve velikém počtu. Při procházce po Kampě narážím na otevřené občerstvení Márnice a zakupuji si horký čaj a trošku rozmrzám. Myslím, že fotek jsem udělal dost a celý zmrzlý jdu na tarmvaj a potom domů do teplíčka. Trasa procházky byla podobná jako při letním výletě s tím, že jsem šel na lov hezkých nočních fotografií a pro pěkný mráz jsem šel opravdu rázným krokem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování jsem nepotřeboval, čaj jsem si zakoupil v občerstvení Márnice a tímto chci poděkovat slečně z Márnice, že mne jejich čaj zachránil před umrznutímSmile.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se mi historická Praha, krásná, romantická a zasněžená. Líbili se mi zámky lásky na mostě u Čertovky. Na tento symbol lásky jsem narazil i při výletě v Děčíně.

Ostatní informace

Občerstvení Márnice má otevřeno do pozdních nočních hodin, já jsem jejich služeb využil v 21 hod, tramvaje jely taky na čas.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 1.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Praha - večerní procházka

21.01.2013 20:25

Potkat v Praze Čecha bývá někdy docela problém. Nejvíc jsem ale fascinován tím, že skoro vše je zaměřeno na cizince. Mám s tím vlastní skušenost ze Strahovské knihovny. Když mě oslovil pán, který pomáhal lidem z informacemi, bylo to hned na poprvé v anglickém jazyce. Tak jsem mu vysvětlil, že jsem Čech a požaduji informace v češtině. Vím, že z cizinců jsou největší výdělky, ale to neznamená, že si český občan musí v Praze připadat právě jako cizinec.

03.04.2013 23:56
Nadherné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace