Praha - procházka historickým centrem

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Jedu vlakem do Prahy, projít centrum a udělat nějaké fotky.

Za čím jedeme?

Staroměstské náměstí
Staroměstské náměstí
lupa

V dnešní uspěchané době nemá člověk času nazbyt a tak jsem spojil příjemné s užitečným. Potřeboval jsem zaslat balík dětem na letní tábor, ale z pracovních důvodů jsem se nedostal na Kladně na poštu. Využil jsem, že máme matičku Prahu nedaleko a tak jsem zajel na Hlavní poštu, která je otevřená i v neděli.

Pamětní deska
Pamětní deska
lupa

Asi po hodině jízdy vlakem vystupuji na Masarykově nádraží a šlapu pěšky na poštu do Jindřišské ulice. Bez jakékoliv fronty posílám balík a vyrážím do ulic Prahy. Procházku jsem začal na Václavském náměstí s cílem na náměstí Staromětské. Nemá cenu zde citovat encyklopedie o Praze a tak uvádím odkaz o historii Prahy http://www.praha.cz/historie-prahy/historie-prahy .Turistů je v Praze požehnaně, ale jde to. Od Staroměstkého náměstí se přesunuji raději bočními uličkami mimo hlavní tahy turistů. Odivuji krásnou architekturu domů a při pořádném prozkoumáním si všimnu domovních znamení. Projdu kolem kostela sv.Jiljí na Betlémské náměstí a docela mě zarazilo, že před Betlémskou kapli dovolili umístit předzahrádku restaurace. Pokračuji Konvitskou ulicí a obdivuji rotundu Nalezení sv. Kříže. Došel jsem na nábřeží k parku Národního probuzení s impozantí Kranerovou fontánou. Z nábřeží se naskytne krásný výhled na Vltavu a samozřejmě na Pražský hrad, Karlův most a na Petřín. Dojdu k mostu Legií a to už vidím Národní divadlo, minu kavárnu Slavie a přes Národní třídu pokračuji směr Můstek, dále na náměstí Republiky a pak na Masarykovo nádraží a vláčkem zpět na Kladno. Procházka trvala necelé 3 hodiny svižné chůze, v těchto místech jsem byl již poněkolikáté, takže jsem cestu znal. Historické centrum Prahy je krásné a když se vydáte do bočních uliček vždy narazíte na něco nového a krásného.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Staré město
Staré město
lupa

Ubytování jsem nepotřeboval, byl jsem v Praze na otočku. Pití jsem měl svoje a jídlo lze zakoupit v nesčetných restauracích a rychlých občerstveních. Na Masarykově nádraží je občerstvení docela za přijatelné ceny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jindřišská věž
Jindřišská věž
lupa

Nejvíce jsem obdivolval pražské památky a krásnou architekturu centra.Nejvíce mne zaujala Kranerova fontána. Připadá mi, že počet restaurací v centru je předimenzován, docela dost jich zelo prázdnotou.

Ostatní informace

Staromětská radnice
Staromětská radnice
lupa

Památky jsem obdivolval jen z venku a tak jsem zaplatil jen za drobné občerstvení a za cestu vlakem zpáteční jízdenka na Kladno s In kartou 76,- Kč. Kdo sbírá turistické vizitky, tak moc neuspěje. Ani v jednom infocentru okolo Staroměstkého náměstí je nevedou. Na jaře jsem turistické vizitky kupoval v Mostecké ulici za Karlovým mostem, v Muzeu Strašidel.Další informace

Hodnocení:
741. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
19 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Praha - procházka historickým centrem

16.07.2012 10:05

Zdravím. Jen k té předzahrádce u Betlémské kaple. Je vidět, že u nás stále vládne hlavně touha po co největším výdělku a úcta k památkám jde na vedlejší kolej. Snad už to jednou někomu dojde, že tu něco není v pořádku.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace