Praha očima Moraváka

Tipy na výlet, Praha




Kam a jak jedeme?

Praha, nejlépe vlakem a to Pendolínem.....vyplatí se to.

Za čím jedeme?

Jen tak, podívat se, užít si a zase honem pryč :-D. Hráli jsme soutěž, kdo jako první uvidí slavnou osobnost. Věřtě, že někoho potkáte, ale vyhrává ten kdo zná celé jméno :-D

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Naše stravováni se převážně vymezilo na fast food. Po dvou dnech jsme smozřejmě dostali chuť na obyčejné jídlo jako je česnečka, svíčková atd...... jenže najít takové místo je někdy nad lidský výkon.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Do Prahy jezdíme každý rok, někdy i dvakrát do roka na více dní. Toto město jsme navštivili několikrát a je se stále na co dívat a co prožívat. Prahu jsme navštívili jak za krásného počasí tak za deštivho počasí. S dětmi se za dobrého počasí dá zajít do mořského akvária. Toto akvárium najdete v areálu výstaviště kam jsme bez problémů došli z nádraží Holešovice kam nás přivezlo metro. Odtud je krásná procházka přes Stromovku do Tróje do ZOO. Stromovka je velká a ZOO na kopci a je také potřeba počítat s tím, že v ZOO budete tak 3 hodiny procházet pavilony. Autem do ZOO nemá cenu jezdit, je tam krásný spoj autobudem ze stanice metra nádraží Holešovice. A romantické je dojet si do Trójr parníkem po Vltavě. V případě špatného počasí jsme provozovali podchodovou turistiku. Stanice metra Flóra a Náměstí republiky jsou pod obchodními centry. Na Flóře můžete zajít do kina a také na 3D IMAX. Tyto 3D filmy jsou tak na 40 minut, tak nepočítejte s tím, že zvládnete sníst střední popkorn a vypít střední nápoj :-DDD. Velký výběr restaurací je v Palladiu na Náměstí republiky. Výborná Japonká restaurace, kde opravdu zvládnete najíst se i hůlkama. Výborný okruh na procházku je vyjížďka na Petřín lanovkou a po vrstevnici na Hradčany. Přes Pražský Hrad dojete dolů opět k stanici metra Malostranská a nebo dál ke Karlovu mostu.





Ostatní informace

Vstupy jsou všude a za vše. Měli jsme štěstí objevili jsme se v Praze náhodou při oslavách města Prahy a spousta památek byla zdarma. Dokonce i Zlatá ulička na Hradčanech. Lístek na metro doporučuji určitě celodenní za 100,- Kč a pokud máte jedno dítě tak za 330 Kč na 3 dny. Celodenní lístek se vyplatí koupit i v případě, že přijedete kolem 13:00 hod. V metru nenoste foťáky na očích. Je to lákadlo jen a jen pro revizory. Vždy nás odchytli z valícího se davu z metra a jelikož bylo špatné počasí a my jsme provozovali podchodovou turistiku měli jsem to štěstí třikrát. A revizorům v Praze se údajně nedá utéct.



Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Holešovice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.62 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Praha očima Moraváka

návrh
28.08.2009 22:52
Docela se mi líbilo Vaše chození po Praze, ale fast foody bych vynechala. Pro příště Vám doporučím jít na oběd mezi 12 a 14 hodinou a to si mužete i v Křižíkově ulici dopřát v Pivovarském klubu tu svíčkovou za celkem slušný peníz. Pokud jste ochotni dát za hlavní jídlo kolem 80-100Kč, tak bych Vám i v centru města našla pár restaurací, kde si dáte naši dobrou stravu.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace