Praha - Divoká Šárka

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Divoká Šárka
Divoká Šárka
lupa

Jdu se projít do Divoké Šárky. K Divoké Šárce se můžete dostat pražskou MHD, autem, můžete zaparkovat na Evropské třídě na parkovišti u restaurace u Mc Donald(za poplatek), nebo autobusem od Kladna, má zde zastávku.

Za čím jedeme?

Divoká Šárka
Divoká Šárka
lupa

Jdu do pražských lesů a to do Divoké Šárky. Toto území je oblíbené odpočinkové místo pražanů, Divokou Šárkou protéká Šárecký potok. Podél potoka vede cyklotrasa A 166 a prochází zde červená turistická značka, která vás zavede na Jenerálku, nebo K Matěji kde je zastávka BUS. Na území Divoké Šárky najdete i dvě koupaliště, vodní nádrž Džbán a přírodní koupaliště Divoká Šárka.

Rozcestník
Rozcestník
lupa

Divoká Šárka se rozkládá na území 249 ha a tvoří ji převážně lesy s velikým množstvím sklaních masivů, nalezneme zde i rozsáhlé louky. Na území Šárky se nacházelo Slovanské hradiště, které zaniklo na přelomu 9. a 10. století. V 18. století se zde nacházely vinice. V 19. stol. bylo území Šárky bezlesné a zalesňování začalo na přelomu 19. a 20. století.

Po červené
Po červené
lupa

Nejednodušší vstup na území Divoké ŠÁRKY je od konečné tramvají v Liboci. Já dnešní výlet začínám ve Veleslavíně a půjdu do Šárky od Vokovic. Nebloudím a jdu na jisto, protože jsem zde nedaleko v mládí vyrostl. Kdo to nezná tak mu poradím, vyjde se od zastávky vlaku, nebo tamvaje Veleslavín. Přejde se Evropská třída a vejdeme do vilek, orientační bod je směr ke kempu Džbán. Dojdeme ke sportovnímu areálu TJ Aritma a nad tímto areálem už začíná cyklostezka A 166. Jdeme po asfaltové cestě a cyklostezce a to už jsme v Divoké Šárce. Sejdme po asfaltové cestě prudším klesáním až k Šáreckému potoku. Po cestě můžeme odbočit do prava po červené turistické značce, která je vhodná spíše pro pěší. Po červené se dostaneme na Jenerálku, nebo K Matěji kde je zastávka BUS. Na konci klesání jsem se dal doleva a pokračoval jsem podél Šáreckého potoka. Po cestě jsem obdivoval krásné zákoutí potoka a skály, kterých začalo přibývat. Byl jsem zde po několikáté a tento krásný kout Prahy se neokouká. Zastavil jsem se ve výletním hostinci Dívčí Skok pod stejnojmenou sklálou. Po občerstvení pokračuji podél přírodního koupaliště, kterému se říkalo" U veselíka " dál, a za chvíli jsem už v přírodní rezervaci, kterou tvoří kaňon lemovaný z obou stran skalními útvary. Po pravé straně Šárecký potok připomíná horskou říčku. Na konci kaňonu se zastavuji u vodní nádrže Džbán, která je využívána k rekreačním účelům. Potom jsem vystoupal po schodech na Evropskou třídu a odjel autobusem do Kladna, kde bydlím.

Kamená terasa
Kamená terasa
lupa

Výlet mi trval asi 3 hodinky, ale Divoká Šárka je tak rozlehlá, že zde můžete pobýt celé odpoledne a nepoznáte vše. V Šárce naleznete lavičky na odpočinek, areál zdraví, informační tabule a velmi dobré značení. Jízda autobusem na kraj Kladna trvá asi 20 minut.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedl jsem se v hostinci Dívčí Skok, velice příjemné prostředí a obsluha.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Divoká Šárka
Divoká Šárka
lupa

Líbila se mi krásná příroda, křišťálově čistý Šárecký potok, krásné skály a pěkně upravené cesty. Při procházce tímo koutem Prahy obdivujete přírodu a kdo je zde poprvé tak žasne," to že je Praha".

Ostatní informace

Do přírody se vstup neplatí, zaplatíte jen za občerstvení.Další informace

Hodnocení:
3617. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Bylo zde:
8 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Veleslavín
(vzdálenost od místa: 1.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Praha - Divoká Šárka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace