Prachovské skály

Tipy na výlet, Český ráj
Kam a jak jedeme?

Prachovské skály
Prachovské skály
lupa

Cílem dnešního výletu není nic menšího než jedno z nejkrásnějších skalních měst, které se nachází v České Republice. Jedná se o Prachovské skály ležící na severozápad od Jičína.

Za nejvýhodnější výchozí místo považujeme buď parkoviště u turistické chaty Prachov nebo parkoviště v samotném Prachově nedaleko muzea přírody Českého ráje.

Za čím jedeme?

Pohled na Jinolické rybníky
Pohled na Jinolické rybníky
lupa

My vyrazíme od turistické chaty na Prachově. Na výběr máme ze dvou okruhů. Ten kratší vede po žluté turistické značce a je dlouhý zhruba 1,5 km. Jeho projití trvá zhruba 45 minut, hlavní atrakcí je tzv. Císařská chodba. Dalšími zajímavými body tohoto kratšího okruhu jsou vyhlídka míru a vyhlídka Českého ráje.

Pohled na Jičín
Pohled na Jičín
lupa

Delší okruh je po celou dobu lemován zelenou turistickou značkou. Vyznačuje se tím, že se na něm nachází velké množství různých vyhlídek, ze kterých uvidíme jednotlivé části skalního města. Pohledy jsou to vskutku úžasné a určitě stojí za to. Konkrétně se jedná o následující vyhlídky: Pechova vyhlídka, Šikmá věž, Vyhlídka míru, Hlaholská vyhlídka, Rumcajsova a Hakenova vyhlídka, Schlikova vyhlídka a Všetečkova vyhlídka.

Nabažíme-li se pohledů ze skal, můžeme v okolí navštívit ještě např. hrad Pařez, informace o něm jsou zde: http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/tajemny-hrad-parez.html

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se můžeme v turistické chatě na Prachově, kde je v nabídce široká škála jídel, která uspokojí každého. Koupit si můžete jak párek v rohlíku či hamburger, tak i svíčkovou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ať se zastavíte na kterémkoliv místě Prachovského skalního města, dýchá na Vás příjemná a uvolněná atmosféra plná nádherných rozhledů do skal i mimo ně. V letních měsících umožní skály rovněž únik před sluncem.

Ostatní informace

Vstup do Prachovských skal je zpoplatněn a to 50 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti, studenty a důchodce. Podrobnosti jsou uvedeny na www.prachovskeskaly.com

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Prachovské skály
  • Prachovské skályDalší informace

Hodnocení:
324. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
36 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mladějov v Čechách
(vzdálenost od místa: 3 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Prachovské skály

13.08.2011 16:07
Musím se tam zase podívat.
spoje
24.06.2012 10:08

lenka

Poradí někdo jak se dostat do prachovských skal z Liberce?Autobusem nebo vlakem?a jak je od daného nádraží cca daleko?nikde jsem nic nenašla...crying

23.08.2012 14:39

Lukrezie

Vede více stezek Prachovskými skálami. Mě se hodně líbila císařská chodba.Více kliduje mimo sezónu,těsně před nebo po ní, pak se neplatí ani vstup.

 

30.01.2013 13:43

jeny

plainfootsad hah

19.03.2014 14:58
Krásné místo, které se dá navštívit i vícekrát
19.04.2014 18:20
NÁDHERA
01.06.2014 20:45
až na to vstupné je to nádherné místo

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace