Prácheň

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

lupa

Naše společná cesta začíná v Horažďovicích na Mírovém náměstí. Odtud směřujeme na Strakonice. Mineme poštu a u lékárny odbočíme vlevo a na další křižovatce odbočíme vpravo. U hotelu odbočíme opět vpravo a dál jedeme "rovně" po hlavní silnici, přejedeme železniční trať a na druhé odbočce zahneme doprava. Dál pokračujeme rovně až k řece a zde zahneme doprava a na další křižovatce odbočíme na most a dále pokračujeme 1,5km po hlavní silnici ke křižovatce. Zde je značení na zříceninu Prácheň. Odtud jedeme půl kilometru na parkoviště u hřbitova. zde odstavíme automobil a dále pokračujeme podle značení k zřícenině Prácheň.

Za čím jedeme?

lupa

Prácheň je zřícenina gotického hradu na skále nad Otavou u Horažďovic, jeho zbytky jsou chráněny jako kulturní památka České republiky. Stejně se jmenovala i zaniklá vesnice v podhradí, kolem starobylého kostela sv. Klimenta, jenž se dochoval dodnes. Na místě hradu existovalo již koncem 10. století dřevěné hradiště, které bylo centrem zdejší oblasti a získal po něm jméno někdejší Prácheňský kraj. Hradiště však zpustlo a v roce 1315 Bavor III. se souhlasem Jana Lucemburského začal na jeho místě stavbu kamenného hradu. Ten měl úzké dlouhé nádvoří, na jižní a severní straně ohraničené palácovými křídly, a velkou obrannou věž. Hrad již však neměl správní úlohu předchozího hradiště a brzy začal pustnout. V 15. století ho částečně rekonstruoval Půta Švihovský, již v 16. století však byl hrad pustý.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A1che%C5%88_%28hrad%29

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Cesou jsme nevyužili žádné stravovací ani ubytovací zařízení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Je zde krásná příroda a při troše fantazie, můžete vidět majestátn sídlo.

Ostatní informace

Jelikož se jedná o zříceninu, vstup je zdarma.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Horažďovice
(vzdálenost od místa: 2.38 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Prácheň

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace