Posázavskou stezkou na Třebsín a do Kameňáku

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Na cca 14 km dlouhý výlet Posázavskou stezkou přes Třebsín až do Kamenného Přívozu

Raisovka
Raisovka
lupa

Pojedeme vlakem z Vršovic nebo z Čerčan do zastávky Petrov u Prahy. Už samotná cesta vláčkem je příjemná. V podstatě kopíruje Vltavu a pak i Sázavu, takže je na co koukat. Počítejte tak hodinu a čtvrt.

Posezení na Raisovce
Posezení na Raisovce
lupa

V Petrově vystoupíme e vydáme se od trati dolů, směrem k Sázavě. přejdeme přes most za kterým se vydáme doleva proti proudu řeky. Narazíme tu na informační tabuli naučné stezky. Po značení dojedeme až k občerstvení, kde se můžeme rozhodnout, kterou cestou dál. My chodíme po červené - to znamená podél řeky.

Za čím jedeme?

Výhledy na Sázavu
Výhledy na Sázavu
lupa

Cesta vede kolem starých trampských chatek a mineme i několik vyhlídek. Na tzv. Raisovce - Raisově vyhlídce je i příjemné posezení s občerstvením, kde je možné i zakoupit pohledy se známkami a rovnou je tu nechat majiteli, který je za Vás ochotně pošle. Je to praktické, protože pohled nepřivezete napsaný domů :) Odtud pokračujeme až na rozcestí Pod Třebsínem, kde se vydáme po značení nahoru doprava k vodnické třebsínské rodince. Můžete s sebou vzít hrneček a vodníkům přispět do jejich sbírky. Mají jich tu už požehnaně. Pak ještě kousek stoupáním na Třebsín. Vyjdete přímo u hospody U Novotných. Zde kromě výborné kuchyně a dobrého piva seženete i turistickou známku. Určitě nepřehlédnete místní zvoničku. V létě se tu pravitdelně pořádá folkový a country festiválek Třebsínská zvonička, což je také velmi příjemná akce. Zde se můžete rozhodnout kudy dál. Buď můžeme po modré zpět do Petrova, nebo kolem vodníků na rozcestí Pod Třebsínem a pokračovat po červené do Kameňáku, kde je další možnost se občerstvit a kouknout jak to teče :) Pak na nádraží, odkud můžete jet do Prahy buď přes Čerčany a nebo rovnou do Vršovic.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Poslední peřej
Poslední peřej
lupa

Jedná se o jednodenní výlet, takže jsme ubytování neřešili. Občerstvovacích zastavení je cestou dost a dost. V Pikovicích za mostem najdeme cukrárnu, lze také zakoupit pohledy. Cestou dál je občerstvení na Žíznivé stezce, kterou provozuje místní usedlík a na zazvonění Vás obslouží - pití a tatranky. Sežene tu i povídání o naučné stezce, mapu Posázaví, nebo i pohledy. Další zastavení je na Raisově vyhlídce, kde je k dostání určitě polévka nebo chléb se sádlem, ale i jiné dobroty. O pohledech jsem už psala. My obědváme vždy U Novotných v Třebsíně. Je to široko daleko vyhlášená domácí hospůdka, takže občas bývá problém si sednout, ale když chvilku počkáte, tak nebudete litovat. Cestou do Kameňáku narazíme ještě na pár hospůdek. Přímo u mostu - vodácká hospoda. Také tu seženete turistickou známku..

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Třebsínská zvonička
Třebsínská zvonička
lupa

Cesta je moc příjemná a je hezká jak v létě, tak v zimně nebo i na podzim. Příjemná je i dopravní dostupnost. Jako mínus bych viděla ne moc příjemnou cestu z Kamenného Přívozu na nádraží, ale to je myslím vykompenzováno hezkými výhledy na řeku, na trampské chatky, krajinu... přírodu.. Prostě Třebsín... tady je hej :)

Ostatní informace

Cestou posbíráte tři turistické známky.

Spojení vlakem přes Vršovice, nebo Čerčany = dobrá dostupnost. Cesta není moc vhodná pro kočárky.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Posázavskou stezkou na Třebsín a do Kameňáku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace