Posázavské lesy

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

cesty dostupné i rodičům s kočárem
cesty dostupné i rodičům s kočárem
lupa

Pokud parříte k ostříleným vlkům samotářům nebo k skupinovým turistům, vyrážejícím každý víkend do přírody, můj tip nejšpíše znáte. Pokud ale patříte k zoufalým Pražákům, kteří si myslí, že za pěknou přírodou musí jezdit jedině daleko na hory, tak se vám trasa kamarádů z KČT Ruzyně bude hodit.

osamělí vlci
osamělí vlci
lupa

Trasa: Z Prosečnice po červené značce přes Horní Požáry a Dolní Požáry až k rozcestí u Zbořeného Kostelce, dále po zelené ke zřícenině hradu a přes Čakovice a rezervaci Grybla k rozcestí u Panské skály. Z rozcestí dále po červené přes Kněží horu, Halíře a Borek a výlet ukončit na žel. stanici Jílové u Prahy. Délka trasy cca 20 km.

skupinoví turisté
skupinoví turisté
lupa

Pokud máte s sebou malé děti, brzy se ztmívá a Vy máte doma ještě povinnosti, nebo couravé fotografy, kteří fotí každý kořen, můžete si okruh zkrátit na cca 14 km a to tak, že dojdete jen k Horním Požárům a taky se po modré do přírodní rezervace Grybla, od rozcestníku u Panské skály po zelené a krátce po žluté do obce Skalsko a na závěr po modré do Jílového na náměstí.

Za čím jedeme?

údolí Sázavy někde dole v mlze
údolí Sázavy někde dole v mlze
lupa

Jedeme za krásnou podzimní přírodou, která ještě v listopadu má co nabídnout, do přírodní rezervace Grybla, ve které mohutné buky a modříny mohou směle soutěžit s těmi horskými. Ze Zbořeného Kostelce se můžete pokochat výhledy na údolí Sázavy, no krátce jedeme relaxovat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Výlet je jednodenní, svačinu doporučuji s sebou. Ohřát nebo jinak dolnit kalorie můžete na konci cesty v Jílovém na náměstí, mají tu jak několik hospod tak cukrárnu ( výbornou)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jak jinat než krásná příroda a na dosah od Prahy, cesty trvá veškerými dopravními prostředky do hodiny.

Ostatní informace

krásné lesy
krásné lesy
lupa

Z Prahy, PID Zbraslav pokud Vás jede víc než dva, se veddete do ceny 30 Kč na osobu, zpět z Jílového náměstí pokud máte tramvajenku, zaplatíte jen jedno pásmo 20 Kč a do hodiny zste zpět doma.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Posázavské lesy

Posázavské lesy
22.11.2009 00:16
Dobrý den Dášo, moc pěkné a inspirující fotky, hezky se na to koukalo. Měl jsem na konci října podobné štěstí na krásné podzimní barvy na jednom cyklovýletě na Slovensku, když tak, tak se mrkněte:
http://www.cyklotoulky.euweb.cz/akce/2009/orava09/orava09.htm
17.08.2012 08:43

Krásné fotky. Smile

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace