Posázavím z Kameňáku do Davle

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Rozcestník u železniční zastávky
Rozcestník u železniční zastávky
lupa

Jedeme se podívat do krásné přírody v okolí nádherné řeky. Jel jsem vlakem do Kamenného Přívozu a odtud stále po červené až do Davle. Když jsem došel do městečka Kamenný Přívoz a přešel přes most, zastavil jsem se v restauraci Na Staré poště, kde jsem si zakoupil TZ č.597 za 30 kč se samolepkou a pokračoval stále po červené po silnici až na konec obce, kde červená odbočuje na cestu. Dále už byl pochod nádhernou přírodou. V těchto místech se od Sázavy vzdaluji, ale nebude to nadlouho. Místy byla cesta narušena rozmokřelými místy, která se dají obejít nebo více vody v přítocích Sázavy, tak se prostě musí udělat větší skok nebo přebrodit po kamenech. Červená je výborně značena, až na nějaká místa, kde by značky mohly být, avšak nejsou. Cestou jsou čtyři vyhlídky. Jedna zarostlá stromy, ale tři další dávají krásný výhled na Sázavu a železniční viadukt na Žampachu. Asi po deseti kilometrovém pochodu se sejde po schodech až k řece Sázavě a dále až k Pikovicím se jde kolem chat a řeky. Pokud chceme dojít k restauraci U Dolejších. Musíme u řeky sejít ze značky a odbočit vlevo. Asi po 1 km nás restaurace uvítá. Mají tam výběr pěti druhů piv a výbornou kuchyni. Prodávají i TZ č.131. Po posilnění jsem se vrátil zpět na místo odbočení a pokračoval dále po červené kolem řeky a kolem chat na Chlomku až do Davle. Já jsem si ovšem ještě zašel a od nádraží pokačoval dále po červené až do Libřice, kde dříve byla železniční zastávka a zbyla tam po ní jen boudička pokladny, bohužel ve zbědovaném stavu. Ale buďme rádi i za to, protože měla být zbourána při rekonstrukci tunelů. Naštěstí se k tomu nesehnalo povolení. Odtud jsem se vrátil zpět, přešel most přes Vltavu a vešel do centra Davle. Ještě se vrátím k mostu. Na něm se natáčel v r. 1968 film Most u Remagenu. Dotočen byl v Německu, protože nastala okupace vojsky "spřátelených armád" a filmaři raději opustili prostor. Na straně u nádraží je přímo proti mostu zabetonovaný a zazděný prostor falešného tunelu ve skále. V místní cukrárně jsem si dal prima kávičku a vrátil se zpět na nádraží, odkud jsem pokračoval k domovu. Ještě malé upozornění o TZ č.1165. Cukrárna Stáňa je již zrušena a je místo ní jiná cukrárna s pekárnou, kde jí neprodávají. Zbylá místa platí, ověřeno na OÚ a u benzinky na okraji města.

Za čím jedeme?

Krásná příroda, zážitky a pěkná procházka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Restaurace Na Staré poště
Restaurace Na Staré poště
lupa

Dobře se dá naobědnat v restauraci u Dolejších v Pikovicích a pokud nehledáte komfort, tak v restauraci na Staré poště v Kamenném Přívozu. Dobrá káva se dá vypít v cukrárně v Davli na náměstí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Moc se mi líbila řeka Sázava z pohledu, který neznám.

Ostatní informace

Vstupy nikde nejsou, protože do přírody se zatím vstupy neplatí. Doufám, že to zůstane i nadále.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Petrov u Prahy
(vzdálenost od místa: 0.56 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Posázavím z Kameňáku do Davle

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace