Posázaví - z Týnce přes Zbořeňák, Nespeky do Pyšel

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Tentokrát je to návrh na pohodovou procházku, kdy si projdeme další úsek podél Sázavy. Prohlédneme si Zbořený Kostelec, romantické Ledce, najíme se v Nespekách a přes Borovou Lhotu dojdeme na vlak do Pyšel.
Výlet zahájíme v Týnci nad Sázavou, kam přijedeme vlakem z Prahy, nebo z Čerčan. Dá se i autobusem z Prahy.

Za čím jedeme?

Jdeme na sobotní výlet s kamarády, dětmi a psi. Projít se a užít si posledních letních dnů. Počasí nám teda opravdu přeje, i když to zpočátku tak nevypadá. Vystupujeme v Týnci na nádraží. Odtud se po modré vydáváme na rozcestí na Holém vrchu. Cesta vede do kopce a s kočárkem je to trochu boj, ale jde to. Na rozcestí přeskakujeme na červenou, po které půjdeme až do Pyšel na nádraží. Míjíme mýtinu, odkud je vidět zřícenina Zbořeného Kostelce na protějším kopci. Čeká nás sestup na silnici pod Zbořeňák. Kopec nakonec děti, psi i kočárek zvládají bez úhony. Nejkrkolomnější úsek máme za sebou, hurá ! Jdeme pod Zbořeňák k občerstvení . Má ještě otevřeno, takže tu chvilku posedíme a dáme sváču. Po vodácích není ani vidu ani slechu. Vodácká sezóna skončila. Můžete vystoupat na zříceninu. Odtud je hezký výhled do údolí Sázavy. Dále pokračujeme proti proudu po asfaltové cestě. Jezdí tu sem tam auta a hodně cyklistů, takže pozor na děti i psi. Procházíme kolem chatek, míjíme kravičky v ohradě. V Ledcích si u rybníka dávame pauzu , kocháme se romantickým okolím a zvěčňujeme místní fotogenický kostelík. Pak přicházíme do Nespek. Tady si Na Staré hospodě dáváme oběd. Hospody tu jsou hned dvě naproti sobě. My vždycky chodíme Na Starou, takže ani nevím, jak to vypadá v té protější. Z Nespek vede pak cesta kousek po silnici.. cca 500m ? Pak odbočíme doleva a kolem chatek do Pyšel. Hučení nedaleké silnice dává tušit, že už budeme u cíle. V Pyšelce se postupně scházíme a dáváme pivo a někdo jídlo. Mají to tu noví majitelé a není to co to bývalo. Zdá se nám tu draho sad a nemají už borůvkové lívance !!! Takže to bych viděla jako ten největší nedostatek. Dostali jsme ale hezké razítko. Vlak na obě strany ( Praha - Benešov) jezdí po půl hodině, takže stačí přeběhnout na nástupiště a můžeme vyrazit k domovu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se ve Staré hospodě v Nespekách. Mají tu točenou limču, asi 4 druhy piva. Jídlo dobré a ceny v pohodě. Na jídlo jsme ani moc dlouho nečekali i když bylo narváno. Doporučuji. Příjemná hospůdka - mají pohledy hospody Smile Pak se dá v Pyšelce. Jak jsem psala, na můj vkus je tu draho ( smažák bez přílohy 90Kč a tak... ). Pohledy tu mají bezplatně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Procházka je to nenáročná a pohodová. Zbořeňák je moc hezký i výhled na Sázavu stojí za výšlap ( sem se s kočárem nedostnete). Délka trasy je max 15km spíš méně. Nelíbí se nám, že mají v Pyšelce draho a nemají lívanečky, na které jsme tam chodili. Naopak v Nespekách na Staré se nám líbilo a doporučuji.

Ostatní informace

Vstupy jsme nikde neplatili, pouze vlak - tarif ČD. Tak vyražte...winkDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pecerady
(vzdálenost od místa: 2.31 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Posázaví - z Týnce přes Zbořeňák, Nespeky do Pyšel

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace