Pohádkový les

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

lupa

Pohádkový les se rozkládá od Vaňova až po Dolní Zálezly.Cesta k němu je velice lehká a snadná,stačí vyjet autobusem č.15 na zastávku Pražská,odkud projdete jen pár metrů a narazíte na turistickou značku,která Vás pohodlně navede na cestu do Pohádkového lesa.

Ten se nachází cca 1 km od zastávky,projdete klikatými uličkami a okolo zahrádek,kde po chvilce spatříte dřevěnou postavičku,která značí začátek Pohádkového lesa.

Terén není vhodný pro kočárky,spíše pro děti,jež chodí.Ať jdete v jakoukoliv roční dobu,hodí se holinky a pořádné botasky,mnohdy je terén bahnitý.

lupa

Les sám o sobě je velice pěkný, po své cestě potkáte cca 30 dřevěných postaviček z různých pohádek.Některé jsou již bohužel poničeny.Všechny vyrobil jeden pan truhlář z Vaňova,který vše dělal pro radost návštěvníkům.

V lese často potkáváte různé naučné tabule a brzy si můžete vybrat,kam dále se vydáte,je odtud více různých tras.

Jakmile projdete celý pohádkový les,máte na výběr jít zpět celou cestou,na Vrkoč,k vodopádům,rozcestí u Buku,nebo dále pokračovat do Dolních Zálezel.

lupa

Za pohádkovým lesem se terén zvyšuje,cestičky se zužují a jsou klikatější,mnohdy musíte zdolávat různé překážky,nejčastěji spadané stromy,ale vše se dá zvládnout (já měla prcka v krosně).

Po cestě jsem potkala i mnoho cyklistů.

lupa

Na konci své cesty jsme dorazili až do Vaňova,z hustého lesa nás přivítalo sluneční světlo...Když jsme opustili les,ocitli jsme se takřka na vrcholu kopce,pod námi jen samé zahrádky.Cesta byla strmější,ale udržovaná a dolů vedla silnice a hlavní cesta,kudy jsme se pohodlně dostali až na vlakovou stanici Dolní Zálezly,odkud jsme pár minut jeli do cílové stanice Ústí nad Labem...

Byl to příjemný výlet,který mohu doporučit.

Přibližná délka celé trasy je cca 9 km,pokud se vydáte až do Dolních Zálezel.

Za čím jedeme?

Za příjemným výletem do lesa,kde děti potkají krásné ručně vyřezávané pohádkové postavičky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo jsme měli vlastní,nejlépe svačinu do batůžku a jede se :-))).Samozřejmě,že ve Vaňově byste jistě našli nějaké příjemné občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbil se mi klid,který v lese byl,taktéž i to,že to zaujalo tehdy dvouletého syna a bez problémů se mnou celou trasu zvládl,chvílemi v krosně,chvílemi po svých :)

Ostatní informace

Vstup do pohádkového lesa je bez vstupného,celoročně přístupnýDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ústí nad Labem-Střekov
(vzdálenost od místa: 1.74 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pohádkový les

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace