POHÁDKOVĚ-ROMANTICKÉ RANDE V BUČOVICÍCH

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Petrov, Špilberk, Zamilovaný vrch, Mariánské údolí - místa, kde to romantikou doslova dýchá. Místa setkání milenců, prvních polibků, místa, která zná však skutečně každý. Buďte nevšední, probuďte v sobě udatného rytíře a překvapte svoji milou romantickým výletem! Objevte kouzelná zákoutí při procházce nedotčenou přírodou, poznejte jednu ospalou, avšak slavnou moravskou vísku, navštivte pohádkový zámek v Bučovicích s renesanční zahradou a dopřejte si příjemné chvilky nad skleničkou dobrého vína.

Za čím jedeme?

Přírodní rezervace Šévy

Výlet začneme v městečku Bučovice. Od železniční stanice se vydáme po zeleně značené turistické stezce. Šévy jsou přírodní rezervací, jež se nachází mezi obcemi Marefy a Mouřínov. Žije zde řada chráněných či ohrožených rostlin. Pokud si budete všímat, možná se vám podaří nalézt některé druhy kvetoucích orchidejí, při časně jarní procházce pak koniklece. Od přírodní rezervace pokračujte kousek dále po zelené, poté však sejděte po polní cestě přes Žlíbky až dojdete k mouřínovskému rybníku. Při troše štěstí zde můžete spatřit vzácnou kuňku ohnivou. Odtud se vydejte po žluté až na rozcestí k Mouřínovskému koupališti. Z Mouřínova následně pokračujte buď podél silnice III. třídy až do Bučovic, eventuelně od rozcestí dále po zelené, jež se napojí na stejnou cestu, odkud jsme přišli.

TIP: Pokud jste fanoušky geocachingu či byste si rádi výlet zpestřili hledáním těchto „pokladů“, inspirujte se ZDE: http://www.geocaching.com/geocache/GC3FVHF_prirodni-rezervace-sevy

¨

Nenápadný Mouřínov či filmová hvězda?

Víte, že obec Mouřínov není zdaleka ospale nudnou moravskou vsí, ač to tak na první pohled možná vypadá? Kdo by to byl řek, že právě tato dědinka na chvíli zazářila na plátnech českých kin! Právě zde se totiž natáčela známá komedie „Muži v říji“.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po návratu zpět do Bučovic a dlouhém výletu doporučujeme zastavit se na výborné jídlo v restauraci Kaťák, Arkáda, Šembera, Na špici či v Pizzerii Sole, jež působí velmi luxusním a moderním dojmem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zámek Bučovice

Bučovice jsou známy především renesančním zámkem a velmi pěknou zámeckou zahradou. Obojí je pak dílem věhlasného architekta Jacopa Strady. Pokud jste zvědaví, jak vypadá takový zámecký „zaječí“ pokoj či Venušin sál, neváhejte se zúčastnit prohlídky. Pozoruhodné je taktéž arkádové nádvoří s 90 sloupy, které jsou bohatě vyzdobeny celkem 540 reliéfy, zobrazujícími válečné motivy, erby, fantastická zvířata a bytosti, maskarony a hudební nástroje. Celkovou zámeckou, vznešenou krásu o to více umocňuje osmimetrová Bakchova fontána. Celý výlet potom můžete zakončit procházkou po zámecké zahradě či ve vinárně Šembera.

Ostatní informace

bližší informace najdete na stránkách www.politavi.czDalší informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bučovice
(vzdálenost od místa: 0.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu POHÁDKOVĚ-ROMANTICKÉ RANDE V BUČOVICÍCH

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace