Pohádková vesnička a rybníky Vysočiny

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Hotel Podlesí s bazénem
Hotel Podlesí s bazénem
lupa

Co s dětmi o prázdninách. Chtějí zábavu a koupání. A je třeba je trochu unavit. Předem připravené plány jsou postupně realizovány. Pohádkovou vesničku možná někteří budou znát. Určitě ale ne všichni. Je to soubor chatiček vybraných ze známých pohádek. Navíc nejsou miniaturní, ale skutečně obyvatelné a najímané hosty. Obklopují hotel Podlesí kousek od Sněžného na Vysočině.

Za čím jedeme?

Z terasy hotelu
Z terasy hotelu
lupa

Hotel Podlesí je ideálně situován nad prosluněnou loukou svažující se směrem k jihozápadu. Za zády má les a před hotelem je bazén ke koupání. Na horní terase hotelu je pěkné posezení a od sklenice oroseného, nebo dvojky moravského bílého nádherný rozhled do kraje. A klid. Devět skal, Malínská skála, Dráteníčky, Blatiny, vše je na dohled. A děti, které ještě nejsou zhýčkány scifi monstry, dole okolo hotelu potěší milé chaloupky s postavičkami Rumcajse, Manky a Cipíska, Křemílka a Vochomůrky, Rákosníčka, Karkulky, Sněhurky, Budulínka, kováře Matěje, Švece, a dalších. Mlýn se skutečným točícím se vodním kolem. Hosté hotelu a chaloupek, případně i nehosté se mohu vykoupat v hotelovém bazénu. Případně udělat procházku k Milovskému rybníku a tu spojit s vykoupáním, nebo sběrem hub cestou v lesích Vysočiny. I my jsme si udělali takovou procházku směrem k Milovskému rybníku. Od hotelu sbíháme loukou dolů. Lesem (v tomto období ještě houby nerostly) jdeme jen tak, abychom zbytečně neuhýbali autům na silnici. U hotelu Blatiny je kromě pohotovostního bufetu pěkně upravené jezírko. Posléze trochu kufrujeme, protože tu není žádné značení. Dosud jsem šel podle čichu a staré paměti. Už jsem tady několik desítek let nebyl a tak se procházka trochu protahuje přes lesy. Nakonec k Milovskému rybníku docházíme zezadu. Vůbec to nevadí, protože jsme aspoň neminuli bufet s výborným Regentem u autokempu. Z koupání není nic, neboť my s pivem, a děti se zmrzlinou, se krčime pod stanovou střechou bufetu za řádné bouřky, co nás tady překvapila. Po ní se ochladilo, neb sluníčko zalezlo za mraky a les. Po obcházce rybníku si na konci Milov dáváme ve Vysočinské baště dobrou a levnou večeři (smažený sýr se šunkou za 62 Kč, pivo Polička 10° za 20,-. Obsluha příjemná. Pro děti trampolína. Parkoviště za plotem zdarma, případné celodenní parkování za 30,- Kč, při konzumaci dle dohody i zdarma. A mažeme smrákáním zpátky k hotelu, kde máme auto. Cestou se ještě, už za zšeřelého podvečera, zastavujeme u pár rybníků v okolí. Nakonec je neuvádím, protože ke koupání buď nebyly, nebo je nejlepší břeh zabrán soukromými majiteli. Tudíž pro turisty k nepotřebě. Jen ukazuji rodině poslední možnost koupání v Dolní Rožínce. Je tu už delší dobu zatopený romantický lom, kde se koupou nejen místní. Výhodou je i přilehlé parkoviště. No a cesta domů už za tmy, proběhla dobře. Jedna ze dvou srnek, co jsme potkali, poškodila masku auta jen málo. Prohnutý plech se dal vrátit a ulomený kousek firemní značky přilepit. Co dodat. Skoro příjemně strávený den.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Hotel Podlesí, bufet v autocampu Milovy, Vysočinská bašta Milovy

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vesnička je opravdu pěkná, relativně vyšší vstupné ospravedlňuje její rozsah a určitě i údržba areálu.

Okolí a rybník Milovy je skromnější a naleznou se tu i komornější partie.

Ostatní informace

Vstupné do vesničky dospělí 90 Kč, důchodce, dítě 50 Kč, rodinné 250,-.

Út a Čt komentované prohlídky, nutná rezervace.

Na sobotu, neděli, kdy je pro děti divadlo 120Kč/60,- + nutná rezervace.

Podrobnější info viz www.pohadkova-vesnicka.czDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Borová u Poličky zastávka
(vzdálenost od místa: 8.69 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pohádková vesnička a rybníky Vysočiny

02.09.2014 13:33
Sem by se měly dělat povinně školní výlety (školy první stupeň a školky), aby dnešní děti nezapomněli, kdo je to Křemílek a Vochomůrka, Budulínek atd. Dnes je to opravdu samá sci-fi postava a děti přes to už zapomínají na tyto klasické pohádkové postavy.
25.11.2014 15:18
Do vesničky se určitě budu chtít někdy podívat, máme to v plánu. Doufám že se tak stane dříve, než zapomeneme na ty báječné české postavičky z večerníčků a pohádek. Vždyť je máme u nás v ČR ty nejkrásnější na světě.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace