Podzimní výstup na Háj u Šumperka

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Cesta ze Šumperka
Cesta ze Šumperka
lupa

Ideální je vyrazit od vlakového nádraží v Šumperku, kde máme turistické rozcestníky. Vyjdeme po modré značce směrem k rozcestníku Zámeček a dál, až narazíme na červenou značku nad Bludovem. Odbočíme na ni doprava a dojdeme ke kostelíku nad Hrabenovem. Odsud vystoupáme po zelené značce na Senovou či Háj k rozhledně. Po malé pauze pokračujeme po zelené (nebo po červeném psaníčku) sestupem k rozcestí Červený kříž, což je sedlo mezi Senovou a Chocholíkem. Po žluté scházíme s výhledy na hřeben Hrubého Jeseníku a Město Šumperk až do výchozího místa.

Za čím jedeme?

Pohled k Bludovu
Pohled k Bludovu
lupa

Takto volená trasa je inspirovaná akcí "Za šumperským psaníčkem", ze které jsou snímky v přiložené fotogalerii (6. 10. 2012). Nabízí se nenáročná turistika s nevelkým převýšením výstupu z Šumperské kotliny s možností výhledů z rozhledny Háj. Atraktivní je také místo u kostelíčka nad Hrabenovem. Výlet nás provede městem Šumperk přes náměstí Míru.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cesta po červené
Cesta po červené
lupa

Ve městě jsou mnohé možnosti nákupu nebo stravování. Na rozhledně Háj je možnost zakoupení třeba oplatků a piva v plechu. Vyplatí se zakoupit si svačinku do lesa, protože po cestě je mnoho vhodných posezení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Lesní zářez cesty
Lesní zářez cesty
lupa

Jednoznačně to byl jednoduchý výlet s dobrým značením, dobrými výhledy (pomohlo dobré počasí), posezením u kostelíčka a návštěvou rozhledny. Ve městě, v cíli, zachutnala výborná dršťková polévka v bufetu hotelu Grand.

Ostatní informace

Pohled do lesa
Pohled do lesa
lupa

Vstup na rozhlednu je přijatelný a mimo sezónu je nutné zjistit otevírací dobu. Pro sběratele razítek je nejvhodnější zvolit tento výlet při akci, protože k razítku rozhledny dostaneme k dispozici krabici s různými razítky.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ruda nad Moravou
(vzdálenost od místa: 3.57 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Podzimní výstup na Háj u Šumperka

29.09.2013 12:50
Nenáročná procházka s atraktivitou výhledů z rozhledny.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace