Podzimní procházka přes Držkovou a Hošťálkovou

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

lupa

Venku začíná krásný podzimní den, takže na co čekat ? Rychle vstáváme, balíme si to nejnutnější na cestu a vyrážíme na výlet do okolí. Z autobusáku jedeme do Držkové spolu s turisty - horolezci, kteří míří k Předním skalám. My jdeme přes louku k hrušce, lesem až k samotě, odtud ostrým stoupáním nad skály.

lupa

V lese vidíme spoustu hezkých stromů se zajímavými kořeny. Jsme u jednoho vrcholu Předních skal - odtud vidíme na vesničku dolů. Po průzkumu se dostáváme k velké louce, po které jdu dolů do údolí a Frantík si odkráčí vpravo do lesa k Zadním skalám - jsou to 3 skalní věže. Za chvíli se za mnou přižene zkratkou a už zase společně pokračujeme k zdejšímu poslednímu domu, kde se na zahrádce v rybníčku prohání čínské kačeny. V hospůdce na Držkové poobědváme a autobusem přejedeme do Hošťálkové.

Za čím jedeme?

lupa

Od zastávky jdeme kolem stavení, kde se na louce pasou koně, každý má jinou barvu. Pokračujeme dál, pak stoupáme mezi lesem až ke zdejším částečně zarostlým skalám. I zde jsou skály častým cílem horolezců.

lupa

V podzimních zářivých barvách je tu moc hezky, však skály stále víc zarůstají a je to škoda. Odtud pak po žluté obloukem obcházíme údolí a obec Držkovou ke Kopné. Pokračujeme až na tábořiště pod Vrzavé skály. Po menším oddechu jdeme zkratkou dolů přes les a už míříme cestou přes Držkovou k zastávce autobusu, a rychle se blíží večer.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Dobře jsme poobědvali v hospůdce na Držkové, jinak jsme měli svačinu sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Malebnost přírody na Držkové i skalní útvary na Hošťálkové rádi navštěvujeme - jsou v každé roční době jinak zajímavé.

Ostatní informace

lupa

Obec Držková se svou pěknou polohou a malebnou krajinou patří k často navštěvovaným rekreačním oblastem, leží asi 19 km SV od Zlína v podhůří Hostýnských vrchů. Je tam hodně rekreačních chat, v létě tábory skautů a v Držkové je i autokemp. Turisté zde mají výborné podmínky pro turistiku i cykloturistiku. Držkovské skály tvoří hřbet čtyř skalních útvarů - kde si své síly mohou vyzkoušet horolezci.

Obec Hošťálkovou najdeme v kopcovitém terénu Hostýnských vrchů, asi 10 km západně od Vsetína.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jablůnka
(vzdálenost od místa: 5.9 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Podzimní procházka přes Držkovou a Hošťálkovou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace