Pochod tunelářů

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

Jedeme do Malých Svatoňovic na Trutnovsko. Dopravu jsme zvolili autem. Vlakem je doprava do zdejšího pěkného kraje poměrně zdlouhavá a ne zrovna levná.

Za čím jedeme?

lupa

Jedeme na netradiční turistickou akci „Pochod tunelářů“, která se koná každoročně vždy začátkem července a má již dvanáctiletou tradici. Akci pořádá parta turistických nadšenců z Bohuslavic nad Úpou.

lupa

Nejedná se o pochod podvodníků a zlodějů, jak by se po přečtení nadpisu mohlo zdát, ale přibližně o dvanáctikilometrovou procházku přátel turistiky a recese. Trasa vede kolem trati a cestou se prochází vším, co i vzdáleně připomíná tunel. Celkem se projde šestnácti „tunely a tunýlky“. Tím skutečným nejdelším tunelem u Suchovršic se však z bezpečnostních důvodů neprochází.

No a na konci dostanete i diplom, jaký vidíte na obrázku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Občerstvit se můžete v cíli ve Sportklubu v Bohuslavicích nad Úpou. Je to příjemná hospůdka, ve které čepují dobře vychlazeného Krákoru (Krakonoše), opékají venku maso, a to vše za lidové ceny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Je zde pěkná krajina. Karel Čapek ji nazval Krakonošovou zahrádkou. A kdo tento kraj zná, dá mu zapravdu. A jsou zde také obětaví pořadatelé, kteří celou akci pečlivě připravili.

Ostatní informace

lupa

Samotný pochod je otázkou dopoledne. A pokud se vám nebude chtít posedět ve zmíněném Sportklubu, naskýtá se odpoledne možnost vystoupat k Čížkovým kamenům nebo se projít Jestřebími horami. Takže nezbývá než: Přijďte pobejt.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Malé Svatoňovice
(vzdálenost od místa: 0.16 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pochod tunelářů

Výborný nápad
21.08.2011 12:03

Bohumil Král

Výborný nápad. A tak přidávám něco pro další inspiraci: V naší obci Havlovice končí již léta pochod inspirovaný Václacem Havlem - Václavice Havlovice. A bývalý pan prezident má svoje letní sídlo na Hrádečku. A tak jsem si říkal, že by mohlo být zajímavé připravit trasu pochodu s názvem "Z hradu na Hrádeček" Start by byl na Havlovickém Vízmburku a cíl na Hrádečku za Trutnovem. Trasa by mohla vést přes Odolov (připomínka komunistického vězení pro kněze) po Jestřebích horách pres Trutnov s připomínkou náčelníkova působení v tamním pivovaře a angažování při festivalu a končila by na Hrádečku. Zkusme o tom zapřemýšlet. Smile

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace