Po Velkopavlovické naučné stezce

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
Kam a jak jedeme?

lupa

Výlel směřuje na jih Moravy do malebného vinařského města Velké Pavlovice, centra vinařského regionu Modré Hory. Nadávno zde byla dokončena nákladná okružní naučná stezka procházející městem a jeho okolím. Po trase naučné stezky je instalována řada tabulí popisujících zdejší přírodovědné a částečně i historické zajímavosti a též i několik odpočinkových míst. Celková délka stezky je 10 km a dá se obejít podle zájmu za 3-5 hodin. Slouží jako výuková trasa ekologické výchovy a je doporučena i jako nenáročný půldenní výlet procházející částečně zdejší zástavbou, údolím Trkmany s nově vybudovaným biocentrem a mokřadem, ale hlavně zdejšími meruňkovými sady a vinicemi.

Za čím jedeme?

lupa

Nejzajímavější část naučné stezky je v její mimoměstské části, kde je i většina zastavení na této stezce. Proto doporučuji pro motorizované zaparkovat v blízkosti Městského úřadu a začít s výletem zde a od parku u nádraží se sem vrátit po zeleně značené turistické cestě. Pokud přijedete vlakem, jako výchozí místo doporučuji právě zastávku ve Velkých Pavlovicích. Odtud dojít k radnici a výlet ukončit opět na vlakové zastávce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Při výchozím místu u velkopavlovické radnice lze doporučit blízký areál Vinařství Zborovský, kde je podle libosti k dispozici restaurace, kavárna i vinárna s velice kvalitními službami. K případnému ubytování je k dispozici řada dalších rodinných pensionů v různých částech města.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Informační tabule poutavým slovem a zajímavou obrazovou částí upozorní na zdejší zajímavosti hlavně z pohledu zdejší přírody, myslivosti, vinařství, ale i historie. Atmosféru na trase naučné stezky nastíní i obrazový doprovod. Průběh celé trasy naučné stezky je zobrazen zde.

Ostatní informace

lupa

Vhodné je ještě před zahájením vycházky po naučné stezce se zastavit pro propagační materiály (plánek a popis naučné stezky) buďto přímo na Ekocentru Trkmanka nebo na zdejším infocentru na Hlavní ulici.Další informace

Hodnocení:
4058. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Pavlovice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.63 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Po Velkopavlovické naučné stezce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace