Po naučných stezkách libereckého okolí

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Rádi spojujete příjemné s užitečným? Vydejte se na naučné stezky v okolí Liberce. Projdete se krásnou přírodou a ještě k tomu se dozvíte něco nového. Objednejte si hezké počasí a prožijte příjemné chvilky ve volné přírodě. Jaké naučné stezky stojí za „zdolání“?

Za čím jedeme?

Například naučná stezka Mojžíšův pramen - Císařský kámen, jež je zpřístupněna od listopadu roku 2010. Trasa, která je dlouhá 5 kilometrů, je značena od liberecké restaurace Mojžíšův pramen. Z většinové části vede skrz les se smrkovými a borovými porosty. Cílem této naučné stezky je nově zrekonstruovaná rozhledna na Císařském kameni. Během procházky potkáte šest informačních panelů o zdejší přírodě.

Stezka, která vám zabere zhruba dvě hodiny času, a během níž poznáte, jak vypadaly Jizerské hory v dobách dávno minulých, jaké zvířata a stromy se zde nachází nebo jak jsou ovlivňovány zdejší lesy díky činnosti člověka, to je lesní naučná stezka Harcov, kterou najdete v Novém Harcově na okraji Liberce, u jižní části CHKO Jizerské hory.

Stezka je vhodná také pro rodiny s dětmi, jelikož se na cestě dočkáte kromě nových informací o zdejší přírodě taky různých tematických úkolů a her.

Relativně nově vybudovanou naučnou stezku naleznete přímo v Zoologické zahradě Liberec. Při příležitosti 40. výroční od prohlášení Jizerských hor za chráněnou krajinnou oblast, zde byla v roce 2008 vybudována stezka, která má návštěvníkům ZOO přiblížit přírodní poměry právě v CHKO Jizerské hory.

Poslední stezkou, kterou si v tomto článku představíme, je naučná stezka Terasy Ještědu. Jedná se o okružní trasu, která začíná i končí sedle Výpřez. Během stezky na vás čeká celkem dvanáct stanovišť s informačními tabulemi, které vám přiblíží geologii a geomorfologii Ještědského hřebene, dále vás seznámí s historií zdejší lanovky, ještědských chat, hotelů a pomníčků.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování v Liberci

Abyste stihli projít co největší počet naučných stezek, měli byste se porozhlédnout, jaké ubytování Liberec nabízí. Na pár dní se ubytujete v jednom z místních penzionů nebo hotelů a získáte dostatek času na poznání zdejší přírody.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Liberecký kraj, Jizerské hory, naučné stezky, ubytování Liberec, histrické jádro Liberce, možnost nákupu i restaurací

Ostatní informace

MHD: 20,- jízda, přestup

strava: 300,- na denDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 2.01 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Po naučných stezkách libereckého okolí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace