Po krkonošských boudách

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, rád bych Vás pozval na putování po krkonošských boudách v okolí Špindlerova Mlýna. Začínáme ve Špindlerově Mlýně u autobusové zastávky a vyrážíme po červené značce na Horní Mísečky, kde přebarvíme na žlutou a vystoupáme až na ZLATÉ NÁVRŠÍ, kde je první bouda naší trasy, nesoucí jméno VRBATOVA. Ze ZLATÉHO NÁVRŠÍ jdeme po červené značce kolem PANČAVSKÉHO VODOPÁDU a dále až k LABSKÉ BOUDĚ.Odtud pokračujeme po zelené značce směr MARTINOVA BOUDA. Čeká nás krásná cesta s úchvatnými výhledy do daleka. Od Martinovky jdeme na ROZCESTÍ POD MARTINOVKOU, kde přebarvíme na modrou a sejdeme k BRÁDLEROVÝM BOUDÁM, odkud vystoupáme a poté sejdeme k bývalé a zanedlouho opět postavené PETROVĚ BOUDĚ. I tady nás čekají krásné výhledy do kraje. Osd PETROVKY sejdeme po žluté značce k MORAVSKÉ BOUDĚ a dále klesáme k bývalým DAVIDOVÝM BOUDÁM. To, co tam stojí dnes, nemá s boudami nic společného, protože jsou to moderní hrůzy..Stále klesáme po žluté značce na DÍVČÍ LÁVKY, kde přebarvíme na modrou a nedaleko restaurace MYSLIVNA u IC KRNAPu jsou pozůstatky BOUDY U DÍVČÍ LÁVKY. Do cíle tůry, tedy do místa startu dojdeme po břehu LABE stále po modré značce.

Za čím jedeme?

lupa

Čeká na Vás středně náročná tůra s několika dlouhými stoupáními, klesáními, ale také pohodová cesta s krásnými výhledy . Na cestě uvidíte krásné boudy i dikutabilní, ale dle mého krásnou LABSKOU BOUDU, základy PETROVKY, na kterých by brzy měla vyrůst replika staré PETROVKY, ale uvidíte i hrůzu, kterou postavili na místě DAVIDOVEK.. Jinak jde o pohodovou tůru krásnou přírodou

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Jako ubytovací základnu jsem zvolil HOSTEL RICO ve Vrchlabí. Nachází se u vlakového i autobusového nádraží.Nedaleko je restaurace i supermarket. Krásné pokoje s TV, sprchy, WC a kuchyňka s lednicí jsou na patře. Cena 230 Kč za noc.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Všechny boudy, až na Petrovku, na kterou si ještě chvíli počkáme a na Davidovky, na které si snad zvykneme jsou pěkně udržované a je zde možnost jak stravování, tak i ubytování. Labská je trochu dražší, ale měl jsem možnost vidět pokoje všech kategorii a vypadá to velice pěkně. Holt Labská je Labská.

Ostatní informace

Ubytování v HOSTELU RICO ve Vrchlabí 230 Kč za nocDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jablonec nad Jizerou-Hradsko
(vzdálenost od místa: 12.26 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Po krkonošských boudách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace