Plzeňská šlapka

Tipy na výlet, Plzeňsko
Kam a jak jedeme?

Plzeňská šlapka

Tento turistický pochod je známý mnoha krásnými trasami, zajímavými občerstvovacími zastávkami a také pěkně upravenými cestičkami. I my jsme se rozhodli vyrazit za Šlapkou na start určitě zajímavého pochodu. A tak 15. března 2014 jsme se dostavili na start. Start na místě, které bychom nečekali a to na konečné zastávce tramvaje č. 4 Košutka. Ten se nám podařil a my se vydali po vlastním značení k cyklobufetu a k rybníku Strženka po modré turistické značce. Postupně jsme se dostalik bufetu Na Štuperku. Překvapilo nás velmi klidné a příjemné prostředí venku i uvnitř. Rozhodně bychom poseděli venku, ale počasí nebylo teplotně na venkovní posezení a ještě k tomu pršelo. Takže jsme poslechli paní šéfovou a usadili se uvnitř. Krásné teplíčko a moc dobré domácí pečivo by bylo skoro příčinou toho, že bychom se delší dobu pozdrželi, ale nikdo z nás nevěděl jak dlouho ten drobný déšť vydrží a tak jsme se raději vypravili opět na trasu. Prohlédli jsme si hezkou studánku, ale pršelo dále, takže jsme ani vodu neochutnali. Na trase nás upoutaly směrové tabule pro vozíčkáře. To je výborný nápad, aby se i lidé odkázaní na invalidní vozík, mohli pohybovat v hezkých lesích kolem Bolevce. Jen by organizátoři mohli zvážit, zda by se pochod nemohl odehrát, když už jsou stromy celé zelené. To by teprve bylo něco. Po krásné dřevěné cestě jsme se dostali na křižovatku lesních cest. Přes křižovatku rovně až k občerstvení „ U Haničky „. Tam byla chvilka na posezení, protože jsme v prvé řadě potřebovali oschnout, také jsme do sebe dostali nějaké tekutiny a pak již bez deště pokračovali dále. Kolem Boleveckého rybníku jsme se přibližovali k cíli pochodu. Po cestě nebylo možné minout brány Plzeňského pivovaru a pak hurá do cíle v klubu na Doubravce. Poslední občerstvovací stanice byla pak v prostorách restaurace na vlakovém nádraží v Plzni. A tak pro nás skončila Plzeňská šlapka. I když z větší části za mírného deště byla moc hezká. Přejeme všem, kteří se vydají do této hezké krajiny, aby měli sluníčko a teplo. TK BLAMIŠ.

Za čím jedeme?

Do hezkých lesů kolem Plzně, prohlédnout si Velký Bolevecký rybník a podívat se alespoň na vstupní bránu Plzeňského Pivovaru.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se z vlastních zásob, výborně v bufetu Na Štuperku, U Haničky a na konci docela dobře v restauraci plzeňského vlakového nádraží.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Start na zastávce
Start na zastávce
lupa

Cestičky pro turisty krásné, hezká dřevěná cesta přes vlhké části lesa, ohniště pro opékání buřtíků hezky upravené i cyklotrasy pro vozíčkáře. Kdyby počasí bylo vlídnější a stromy zelené, pak by to nemělo chybu.

Ostatní informace

Pokud bude start v budoucnu ze stejného místa, je dobré si připravit hned startovné v požadované výši. Podstatně rychleji bude ubývat počet turistů na tramvajové zastávce.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Plzeň-Bílá Hora
(vzdálenost od místa: 1.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Plzeňská šlapka

25.03.2015 21:49
Opravte, prosím, START pochodu !!!! Je to konečná tramvaje č. 1 - Bolevec. Děkuji

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace