Pivní stezka Petra Bezruče

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Lelekovice - hotel Babí lom
Lelekovice - hotel Babí lom
lupa

Jedeme po značené cyklotrase pod názvem "Pivní stezka Petra Bezruče" z Brna-Řečkovic do Černé Hory. Délka cyklotrasy je 28 km. Začíná u nádraží ČD Brno-Řečkovice a končí u pivovaru v Černé Hoře. Trasa: Brno-Řečkovice - Mokrá Hora – Jehnice – Lelekovice – sedlo pod Babím lomem (525 m n. m.) – Vranov u Brna – Šebrov – vrch Jedle (562 m n. m.) – vrch Bukovice (501 m n. m.) – Černá Hora. Nejnižším bodem jsou Řečkovice – 250 m n. m., nejvyšším pak Jedle – 562 m n.m. Nejnáročnější převýšení: Černá Hora – Jedle, v úseku dlouhém 4 km se překonává převýšení 260 m. Další významné převýšení: Šebrov – Jedle – v úseku 8 km převýšení 210 m, Lelekovice – Vranov u Brna – v úseku 8 km převýšení 210 m. Povrch trasy: 65% jsou asfaltové komunikace a cesty, 35% pak nezpevněné cesty s kvalitním povrchem.

Za čím jedeme?

Značení pivní cyklostezky Petra Bezruče
Značení pivní cyklostezky Petra Bezruče
lupa

Za kulturními a přírodními zajímavostmi severně od Brna a návštěvou černohorského pivovaru. Po cestě lze udělat krátkou odbočku na hřeben Babího lomu, ve Vranově pak odbočit ke kostelu s klášterem, v Šebrově pak Na Svatou Kateřinu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Konec pivní stezky u Pivovaru
Konec pivní stezky u Pivovaru
lupa

První kvalitní stravovací zařízení je hotel Babí lom v Lelekovicích, dalším je pak pension Na Gruntě ve Vranově a závěrem pak restaurace U Franců v Černé Hoře. Po dokončení rekonstrukce areálu Sladovna u pivovaru, pak i v tomto zařízení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Trasa vede převážně lesnatými částmi vranovských a černohorských lesů, po kvalitních asfaltových a štěrkových komunikacích.

Ostatní informace

Pamětní deska Petra Bezruče
Pamětní deska Petra Bezruče
lupa

Po dohodě lze uskutečnit i exkurzi v černohorském pivovaru. Zámek v České Hoře je sice zařízením domova důchodců, ale je možná po dohodě prohlídka nádvoří a vyhlídkové terasy.Další informace

Hodnocení:
2785. místo
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Blansko město
(vzdálenost od místa: 3.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pivní stezka Petra Bezruče

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace