Pevnost Josefov

Tipy na výlet, Podzvičinsko
Kam a jak jedeme?

Ocitli jsme se ve městě Jaroměři respektive v její části Josefov.

Za čím jedeme?

Josefovská pevnost v Jaroměři, krásná vojenská památka

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

výlet to byl jen chvilkový takže jsem opět nikde v okolí nejedli ani nebydleli, ale různých restaurací a pensionu bylo v Jaroměři víc než dost.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Věřím, že o Josefovské pevnosti už na těchto stránkách bylo napsáno víc než dost, ale já jsem takový začínající turista, protože konečně vnímám i okolí a historickou hodnotu.

Mějte se mnou prosím strpení a budu ráda, když si moje poznatky přečtete.

Josefovská pevnost byla postavená někdy v 18 století Marií Terezií a dostavěna Josefem II. Podobná pevnost je Terezínská. Jak jsem se dozvěděla od průvodce.

Josefovská pevnost
Josefovská pevnost
lupa

Marie Terezie ji nechala postavit z obavy před napadením. Tato pevnost má hodně zvláštností mimo jiné cenu..... cca 10 milionu zlatých a když Josef II se přijel podívat na zmíněnou pevnost tak začal poklepávat po obvodových zdech zda tato pevnost není ze zlata ( tak se to říká, zda to je pravda nikdo neví ). To jsem trochu odbočila promiňte...

lupa

Když dojedete na místo, prohlídku si musíte zamluvit jinak se vám může stát, že budete čekat další hodinu i déle. Tak jako my. Prohlídky jsou po hodině a je omezený počet návštěvníků na jednu prohlídku. Ani se nedivím, protože tam se ztratit, tak už nevím co dál :-D

lupa

Náš pan průvodce nám hned u vstupu do pevnosti rozdal lampy ze svíčkou. Byl to pro mě šok, protože jsem čekala, že pevnost bude celá osvícená jako jiné pamětihodnosti. Měla jsem dost strach, aby mi svíčka nezhasla ( naštěstí celou cestu nezhasla ). Měli jsem udělat skupinky po 2 až 3 lidech a byli jsem poučení jak se chovat v pevnosti. Dost jsem se bála, abych se vážně neztratila.

jídelna
jídelna
lupa

Když nás průvodce poslal samotné prohlídnout si velice černu chodbu zmocnil se mě pocit stísněnosti i tajemna a zvědavost zároveň. Byl to krásný pocit něčeho nového... Tato tajemná černá chodba byla nějaká minometná, která by se v době napadení vyhodila do vzduchu. Taky jsem se dozvěděla, že vojáci rakousko -uherské armády působící v této pevnosti nesměli být vyšší než 170 cm, aby se zde mohli volně pohybovat a nemuseli se krčit.

postel, spali na ní 3 vojáci
postel, spali na ní 3 vojáci
lupa

Šli jsme další tajemnou a temnou chodbou dál ( i s průvodcem ) tak nás pan průvodce nasměroval kde máme jít a odešel, ze slovy budu vás čekat tam a tam.... Já zase dost nechápala co se děje, jak to že nás nechal jen tak osamotě a zase šel pryč. Dost jsem se divila. Mí rodiče se z toho docela bavili.

lupa

Konec našeho putování byl úspěšný, došli jsme na smluvené místo a pan průvodce si nás vyzvedl, odložili jsme lampy ze svíčkama a byli na denním světle, kde naše prohlídka pevnosti dál pokračovala.

lupa

Pan průvodce byl skvělý dodal tomuto místu i trochu humoru sice černého, ale jo nakonec jsem pochopila, že by nás nemohl nechat jen tak osamotě. Šla bych tam klidně znovu. Vřele doporučuji každému, kdo má trochu smysl pro humor nebojí se černých stísněných prostor. Byl to vážně skvělý zážitek.

Ostatní informace

Za tento skvělý zážitek jsme zaplatili 20 Kč za dítě a 40 Kč za dospělého

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Pevnost JosefovDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Pevnost Josefov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace